Grafika - kosz na odpady i portmonetka z monetami - źródło pixabay
02.02.2023

WYSOKOŚĆ OPŁATY ZA ŚMIECI W KROŚNIE POZOSTAJE BEZ ZMIAN

Choć termin płatności pierwszej raty za śmieci mija dopiero w połowie marca, już teraz informujemy, że pozostaje ona bez zmian, czyli miesięcznie 30 zł za osobę. Dlatego w tym roku nie dostaniemy do domów tradycyjnych papierowych blankietów z informacją o obowiązujących stawkach.

 

Dobra wiadomość dla mieszkańców Krosna. Nie zmienia się wysokość opłaty za śmieci. Miesięczna stawka to 30 zł za osobę, czyli taka sama jak ustalono w drugiej połowie zeszłego roku. Osoby kompostujące bioodpady w przydomowym kompostowniku nadal korzystają z ulgi i płacą mniej o 2 zł, czyli 28 zł za osobę miesięcznie.

Gdzie zapłacisz za śmieci bez prowizji?
Tradycyjnie możesz zapłacić za śmieci bez prowizji w kasie Urzędu Miasta przy ul. Ks. Stanisława Staszica 2, w dwóch oddziałach banku Pekao S.A. w Krośnie:

  • przy ul. Powstańców Warszawskich 3,
  • przy ul. Bieszczadzkiej 5.


Dodatkowy punkt kasowy w urzędzie na ul. Lwowskiej (parter)

Jak już informowaliśmy, w głównym budynku Urzędu Miasta Krosna przy ul. Lwowskiej 28a, od lutego nie ma już punktu kasowego banku. W związku z tym, postanowiliśmy, na czas płatności podatków, uruchomić w tym miejscu dodatkowy punkt kasowy, który będzie działał od w okresie od 16 lutego do 15 marca.

Punkt kasowy będzie czynny:

  • poniedziałek – czwartek w godz. 7.30 – 14.30
  • piątek w godz. 7.30 – 13.30

WAŻNE! Jeśli będziesz płacić w urzędowej kasie lub w banku, weź ze sobą rachunek z ubiegłego roku. To znacznie przyspieszy obsługę i skróci czas oczekiwania w kolejce.


Nie trać czasu i nie stój w kolejce – zapłać przelewem
Nie masz czasu na czekanie w kolejce do kasy? Sprawdź swój rachunek (blankiet) z ubiegłego roku, może nawet o tym nie wiesz, ale jest na nim indywidualny rachunek bankowy przypisany do Twojego nazwiska. Jeśli korzystasz z bankowości elektronicznej, to na ten właśnie numer konta możesz wpłacać opłatę za śmieci przelewem.

Jest też jeszcze jeden sposób na uniknięcie wizyty w urzędzie czy w banku. Wystarczy wejść na stronę e-Płatności  i zapłacić przez Internet.

Wybierając to rozwiązanie masz dwie opcje:

  • zapłacić bez konieczności logowania się w systemie (tę opcję znajdziesz w pasku narzędzi na górze strony) – do płatności wystarczy wpisać numer kodu kreskowego, który jest na Twoim papierowym blankiecie i potwierdzić, że nie jesteś robotem,
  • zalogować się przy pomocy profilu zaufanego (jeśli go posiadasz) i wybrać właściwą należność uregulować wpłatę. W tym przypadku po zalogowaniu się do systemu zobaczysz też inne swoje zobowiązania tj. podatek od nieruchomości lub gruntu, rolny i opłatę za śmieci.


Terminy płatności poszczególnych rat

Rata I
Rata II
Rata III
Rata IV
płatna do 15 marca
płatna do 15 maja
płatna do 15 września
płatna do 15 listopada

Pamiętaj! Wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zależy od faktycznej liczby osób zamieszkujących nieruchomość. Dlatego też każda zmiana związana z liczbą osób, ma wpływ na wysokość tej opłaty. Zmiany osobowe zgłoś do 10 dnia miesiąca, następującego po miesiącu, w którym zaistniała zmiana. Konieczne jest wtedy ponowne wypełnienie i złożenie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Wydziale Komunalnym, Ochrony Środowiska i Gospodarki Lokalami UM Krosna. Zmieniona opłata obowiązuje od tego miesiąca, w którym nastąpiła zmiana.

 

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie