31.10.2013

Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego

W sali kongresowej hotelu "Nowy Dwór" w Świlczy 24 października br. odbyło się Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Klubów, Gmin i Powiatów za rok szkolny 2012/2013.  Zawody szkolne organizowane przez Szkolny Związek Sportowy rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: dla szkół podstawowych - Igrzyska Młodzieży Szkolnej, dla gimnazjów - Gimnazjada młodzieży i dla szkół średnich - Licealiada.

W ubiegłym roku szkolnym zorganizowano tego typu zawody we wszystkich powiatach i prawie wszystkich gminach naszego województwa. Startowało w nich ponad 105 tysięcy młodych sportowców.

Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego  - zdjęcie w treści

Na terenie miasta Krosna w ramach imprez Szkolnego Związku Sportowego zorganizowano 102 zawody, w których startowało w 18 dyscyplinach sportowych ok. 3200 uczniów szkół krośnieńskich. Na szczeblu powiatu zorganizowano i przeprowadzono 64 zawody: z czego 28 odbyło się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, 22 w kategorii Gimnazjada i 28 w Licealiadzie. PSZS w Krośnie był również współorganizatorem z  Podkarpackim Wojewódzkim Szkolnym Związkiem Sportowym w Rzeszowie 38 zawodów szczebla rejonowego i wojewódzkiego: (7 - IMS, 19 - Gimnazjada i 28 – Licealiada). PSZS w Krośnie zorganizował i sfinansował również wyjazdy na zawody szczebla wojewódzkiego (półfinały, baraże i finały): 25 dla szkół podstawowych w ramach IMS, 12 dla szkół gimnazjalnych oraz 10 w ramach Licealiady.

Podczas tegorocznego Wojewódzkiego Podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół dzięki aktywności krośnieńskich sportowców w klasyfikacji gmin w kategorii: Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Gimnazjada - Krosno zajęło 4 miejsce (na 159 sklasyfikowanych), a w  klasyfikacji powiatów w kategorii Licealiad - Krosno uplasowało się na 2 pozycji (na 25 sklasyfikowanych).

Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego  - zdjęcie w treści  nr 1

Za najlepsze krośnieńskie szkoły uznano I Liceum Ogólnokształcące, które zajęło 2 miejsce w kategorii Licealiada oraz Gimnazjum Nr 3, które zajęło 6 miejsce w kategorii Gimnazjada.

Podczas uroczystości Zarząd Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie  przyznał Honorowe medale „Za  zasługi w sporcie szkolnym”. Z Krosna medalem wyróżniona została Pani Katarzyna Kustroń  - nauczycielka Zespołu Szkół Ogólnokształcących.
Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego  przyznał również pamiątkowe medale „60-lecia Szkolnego Związku Sportowego”. Medalem takim wyróżniony został m. in. Pan  Jerzy Guzek – nauczyciel Gimnazjum Nr 3 w Krośnie.

Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego  - zdjęcie w treści  nr 2

W dniu 26 października 2013 r. na spotkaniu w Świlczy z okazji 60 lecia SZS medal 60-lecia SZS za wieloletnią działalność i wybitne zasługi dla sportu szkolnego przyznany przez Zarząd Główny SZS w Warszawie otrzymali: Henryk Boryczko, Luiza Górska, Beata Włodarska, Jerzy Janusz, Arkadiusz Fara, Robert Guzik który odebrał również z rąk Prezesa WSZS w Rzeszowie Jacka Wojtasa medal Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego „Za zasługi w rozwoju sportu szkolnego”.