Spotkanie w MPGK Wodociągi Częstochowskie
05.12.2023

Wodociągi Częstochowskie zainteresowane funkcjonalnością naszej sieci wodociągowej

Systemy wdrożone w Wodociągach Krośnieńskich, dzięki którym nasza sieć wodociągowa jest określana mianem inteligentnej sieci, są dobrym przykładem dla innych przedsiębiorstw wodociągowych. Kadra kierownicza Wodociągów Częstochowskich przyjechała do Krosna, aby na miejscu poznać funkcjonalność zastosowanych u nas rozwiązań.

 

Rozwiązania wdrożone przez Wodociągi Krośnieńskie, w tym inteligentna sieć wodociągowa oraz nowoczesny i funkcjonalny eBOK dla klientów Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego, cieszą się zainteresowaniem innych przedsiębiorstw wodociągowych w kraju, bo są one pionierskie i innowacyjne na skalę kraju.

Spotkanie w MPGK Wodociągi Częstochowskie.jpg [199.95 KB]


Do zarządzania siecią wykorzystujemy specjalną platformę, która daje pełny obraz stanu krośnieńskiej sieci wodociągowej. Platforma ta m.in. zbiera, analizuje i wizualizuje w jednym miejscu dane z wielu różnych baz danych. Mamy narzędzia, dzięki którym szybko wykrywamy awarie czy ukryte wycieki, a to pomaga oszczędzać wodę, energię i pieniądze, a także stopniowo ograniczać straty wody – mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingi Komunalnego


Takie systemy chcą u siebie wdrożyć również Wodociągi Częstochowskie, które mają jeden z największych systemów wodociągowych i kanalizacyjnych w Polsce, liczący 2800 km sieci wodociągowej i 2500 km sieci kanalizacyjnej, obsługują 360 tys. mieszkańców, w tym Częstochowę i 10 okolicznych gmin, oraz posiadają w swoim zarządzaniu ok. 56 tys. wodomierzy, w tym 55% z nakładkami radiowymi do zdalnego odczytu.

Spotkanie w MPGK Wodociągi Częstochowskie.jpg [190.17 KB]


System, który do zarządzania siecią wodociągową wprowadziły Wodociągi Krośnieńskie jest bardzo ekonomiczny. Zaimplikowany do eBOK-u pozwala mieszkańcom na sprawdzenie swojego zużycia wody on-line, a także na wyłapywanie awarii na przyłączach, co w przypadku dużych klientów i dużych kwot jest bardzo korzystne – mówi Michał Król, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego.


Będziemy startować w projekcie, w ramach którego chcielibyśmy stworzyć taki system w naszych wodociągach, i dlatego chcemy skorzystać w wiedzy, doświadczenia, praktyki i obserwacji Wodociągów Krośnieńskich w tym zakresie – dodaje prezes Wodociągów Krośnieńskich.

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 515 252 776
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie