RCKP Sztuka. Obecny! 2022 grafika proj. Ada Jarzębowska.png
12.09.2022

WIDOWISKO BALETOWE „KOPCIUSZEK” - WYDARZENIE W RAMACH PROGRAMU EDUKACYJNEGO DLA SZKÓŁ „SZTUKA. OBECNY!”

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie rozpoczyna sezon artystyczny oraz kolejną edycję programu edukacyjnego dla szkół. Program „Sztuka. Obecny!” dedykowany jest zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Swoje miejsce na widowni znajdą miłośnicy muzyki, teatru, literatury czy sztuk wizualnych. Scenę natomiast oddajemy nie tylko profesjonalnym grupom artystycznym, ale także dzieciom i młodzieży - rówieśnikom tych, których zapraszamy.

Termin: 29 września 2022, godz. 9.00
Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1, Krosno - sala widowiskowa

Bilety: 10 zł

* Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc dla klas / szkół. Na stronie internetowej organizatora znajdują się instrukcje oraz formularz zgłoszeniowy na rok szkolny 2022/2023. Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

  • Projekt „Sztuka. Obecny” - sezon 2022/2023 - dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Dla kogo: uczniowie klas 1 - 3 szkół podstawowych

 

Spektakl „Kopciuszek” to historia tytułowej bohaterki, która po stracie swojej ukochanej matki musi przeciwstawiać się kaprysom losu. W momencie, gdy opiekę nad nią zaczyna sprawować nowo poślubiona przez ojca kobieta, życie dziewczynki staje się bardzo ciężkie. Wszystko powoli się zmienia, gdy z pomocą przychodzi jej dobra wróżka. Wówczas zaczyna dziać się magia, która na dobre odmieni losy głównej bohaterki. Scenariusz spektaklu powstał w oparciu o baśń napisaną przez braci Grimm pod tym samym tytułem.

Grupy baletowe RCKP. Prowadząca grupy i autorka choreografii spektaklu Monika Waga to tancerka Teatru Muzycznego w Lublinie oraz Teatru Sabat Małgorzaty Potockiej w Warszawie, absolwentka UMCS w Lublinie Wydział Pedagogiki i Psychologii; Animator i Menedżer Kultury: Specjalizacja Taniec, absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego: Podyplomowe Studia Choreograficzne w zakresie prowadzenia zespołów tanecznych.

 

Kategoria: balet, taniec klasyczny, baśń

Czas trwania: 65 min

Korzyści z uczestnictwa:
dla uczniów: spotkanie z twórczą interpretacją lektury funkcjonującej od pokoleń w publicznym światowym obiegu pod każdą szerokością geograficzną; wizualizacja za pomocą sztuki scenicznej historii, którą przekazuje się dzieciom z pokolenia na pokolenie.
dla nauczycieli: możliwość dyskusji, jakich narzędzi wymaga przeniesienie baśni na język sceny baletowej, jak zastępuje się słowa; wprowadzenie do podstawy programowej w niekonwencjonalny sposób baśni jako jednego z fantastycznych gatunków epickich.

SZTUKA. OBECNY! to program edukacyjny obejmujący wartościowe zjawiska artystyczne z różnych dziedzin, dobrane do wieku ucznia i wzbogacone działaniami dydaktycznymi. Oferta programowa skierowana jest dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Celem projektu jest rozwijanie w uczniach zrozumienia współczesnego świata, wrażliwości artystycznej, poszerzania znajomości kultury i sztuki oraz zapewnienie odpowiedniej jakości oferty artystycznej dla szkół z Krosna i powiatu. Na program składa się szereg wydarzeń: spektakle, widowiska, koncerty, audycje muzyczne. Wydarzenia te odbywają się w czasie roku szkolnego 2022/2023, w terminach niekolidujących z programem szkolnym i prezentowane są na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza.

 

 

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie