Zaproszenie na warsztaty
27.06.2019

Warsztaty teatralne w ramach wydarzenia Wjazd Króla

Zapraszamy do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza na warsztaty poprzedzające i przygotowujące do tegorocznego Wjazdu Króla. Zajęcia będą się odbywać 23-27 lipca 2019 r. w godzinach 10.00-15.00 z godzinną przerwą od 12.00 do 13.00. Premiera spektaklu przygotowanego podczas warsztatów odbędzie się 27 lipca 2019 podczas Wjazdu Króla. Warsztaty przeznaczone są dla osób w wieku od 10 lat w górę. Liczba miejsc jest nieograniczona. Udział w zajęciach jest bezpłatny ale obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

 

Zapisy:
osobiście: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, sekretariat, pokój 235 (I piętro), ul. Kolejowa 1, Krosno
zapisy online: www.rckp.krosno.pl (przycisk/link do formularza znajduje się w prawej kolumnie strony)
 



Warsztat teatralny: Wizje, kreacje, inspiracje
IDEA
Warsztat zakłada rozwój teatralnych umiejętności uczestników. Każdy dzień będzie się składał z ćwiczeń dotyczących czterech dziedzin: ciała, głosu, wrażliwości i wyobraźni. W ramach różnorodnych zadań, instruktorzy, korzystając z własnego doświadczenia, pokażą młodzieży złożoność i atrakcyjność teatru formy, a także sposoby na budowanie skupienia i zaufania do partnerów oraz przełamywania lęków na scenie. Umiejętności nabyte w trakcie zajęć przysłużą się osobom, które chciałaby związać swoją przyszłość ze środowiskiem artystycznym, ale też pozytywnie wpłyną na ogólny rozwój i otwartość tych, którzy posiadają inne zainteresowania. Dodatkowym walorem warsztatów będzie praca nad pokazem towarzyszącym imprezie Wjazd Króla. Uczestnicy, pod okiem instruktorów, przygotują proste, ale efektowne etiudy w konwencji teatru ulicznego. Udział w paradzie pozwoli warsztatowiczom wykorzystać i zaprezentować umiejętności zdobyte podczas twórczo spędzonego tygodnia.

 

 

Warsztaty teatralne w ramach wydarzenia Wjazd Króla - zdjęcie w treści

 


PRZEBIEG WARSZTATÓW
Każdy dzień będzie składał się z następujących elementów:

Warsztaty rozpoczną się od krótkiej rozgrzewki fizycznej, która nauczy uczestników w szybki sposób przygotować ciało do aktywności fizycznej, co pozwala uniknąć kontuzji. Zaproponowane przez instruktorów ćwiczenia korzystnie wpływają na dyscyplinę i koordynację ciała.

Następnie odbędą się ćwiczenia emisyjne, impostacyjne oraz dykcyjne, które mają na celu pobudzenie rezonatrów w ciele oraz przygotowanie aparatu mowy do profesjonalnego, donośnego i wyrazistego mówienia na scenie. W toku warsztatów będą stawiane przed uczestnikami coraz trudniejsze zadania w tym zakresie.

Kolejnym punktem będą zadania aktorskie, które pomogą odnaleźć w uczestnikach autentyczne emocje, empatię, wyczucie na partnera oraz na otaczający świat.

Ostatnim etapem będzie wykorzystanie teatru formy: stwarzanie nowej jakości z nieoczywistych materii i przedmiotów, ożywianie i wykorzystywanie tej formy w szerszym kontekście działań scenicznych. Nauczanie podstaw animacji pomoże rozwinąć kreatywne myślenie i wyobraźnię młodych uczestników.

Wszystkie elementy składowe warsztatów zostaną wykorzystane podczas tworzenia krótkiego pokazu towarzyszącego imprezie Wjazd króla. Pokaz w konwencji teatru ulicznego będzie nawiązywał do czasów Kazimierza Wielkiego. Inspiracją do scen budowanych metodą ożywiania obrazów będą historyczne anegdoty.

Młodzi instruktorzy, posiadający doświadczenie w pracy z młodzieżą twórcy Teatru PAPAHEMA, serdecznie zapraszają na tygodniowe warsztaty w twórczej, partnerskiej, wesołej atmosferze!
 



BIO: Teatr Papahema
Teatr PAPAHEMA został założony w 2014 roku przez czworo ówczesnych studentów roku dyplomowego Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej, których połączyły podobny gust i poczucie humoru. Młodzi aktorzy od kilku lat z powodzeniem łączą klasykę ze współczesną wrażliwością, środki teatru aktorskiego z bogactwem języka teatru formy, żart i dystans z poważną refleksją na temat otaczającej rzeczywistości. Od maja 2014 roku Teatr działa jako Fundacja. PAPAHEMA regularnie prezentuje swoje przedstawienia w Teatrze Polonia w Warszawie, Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku oraz Teatrze Miejskim w Gliwicach, współpracuje również z Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hübnera, Teatrem WARSawy i Och-Teatrem w Warszawie oraz Operą i Filharmonią Podlaską. Teatr tworzą Paulina Moś, Helena Radzikowska, Paweł Rutkowski i Mateusz Trzmiel. Twórcy chętnie jednak współpracują z innymi artystami
 

 

Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 430 01
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 515 252 776
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie