Savoir-vivre w komunikacji - warsztaty. Były kiedyś takie czasy, że „proszę”, „przepraszam” i „dziękuję” towarzyszyło każdej rozmowie, niezależnie od wieku rozmówców. Skinienie głowy, uśmiech czy serwusy były na porządku dziennym, tak jak teraz emoji wyrażające więcej niż tysiąc słów. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak rozmawiać z szefem, a jak z przyjacielem, jak pisać smsy, maile oraz czym jest kultura słowa. By ta wiedza nie „leżakowała” w głowach, nie tylko podzielimy się nią podczas warsztatów, ale też wykorzystamy ją w praktyce.
WARSZTATY SAVOIR-VIVRE W KOMUNIKACJI
WARSZTATY W RAMACH PROJEKTU „KULTURA REMIKSU: DOM + OSIEDLE + MIASTO”
Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Galeria pod żyrandolem, ul. Kolejowa 1, Krosno, woj. podkarpackie
Termin: 29 sierpnia 2022, godzina 17.00-20.00
Szczegóły: www.rckp.krosno.pl
Wstęp: warsztaty są bezpłatne. Obowiązują wcześniejsze zapisy za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na stronie: www.rckp.krosno.pl
Informacja o dofinansowaniu: projekt „Kultura remiksu: dom + osiedle + miasto” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura - Interwencje 2022”
Bernadeta Szczypta - prowadząca
Dziennikarka, politolożka i działaczka społeczna. Laureatka ogólnopolskiego Konkursu „Lodołamacze” za działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami w kategorii „Dziennikarz bez barier”. Od ponad 20 lat pracuje w Polskim Radiu Rzeszów.
O projekcie „Kultura remiksu: dom + osiedle + miasto”
Projekt „Kultura remiksu” wraca do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza. Od czerwca do listopada mieszkańcy Krosna i okolic oraz przyjezdni będą mogli wziąć udział w jedynej w swoim rodzaju wystawie, a nawet sami ją stworzyć, w cyklu warsztatów, wysłuchać historii o mieście i ludziach wartych poznania oraz zwiedzić Krosno z mapą i słownikiem miejsc umownych. Jako instytucja, która nieustannie zbiera i kolekcjonuje, rok starsi, z mniejszą ilością miejsca, a większą liczbą wydarzeń, po raz drugi zapraszamy do udziału w projekcie „Kultura remiksu: dom + osiedle + miasto”.
W poprzedniej edycji do udziału w wystawie zaprosiliśmy mieszkańców osiedla Tysiąclecia, w tym roku zapraszamy mieszkańców wszystkich dzielnic i osiedli Krosna. W projekcie wciąż istotny będzie udział uczestników pierwszej edycji „Kultury remiksu”, są oni gospodarzami i współorganizatorami wydarzenia. To oni podczas planowania kolejnych działań wskazali tematy przewodnie cyklu warsztatów, podcastów czy wydawnictw. Niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku czy zainteresowań ważna jest komunikacja - ta werbalna i ta wizualna i to właśnie ona jest motywem przewodnim całego projektu - mówią organizatorzy.