Plakat meczu koszykówki
03.02.2017

W sobotę transmisja meczu TBV Start Lublin - Miasto Szkła Krosno

Nie opadły jeszcze emocje do środowym pojedynku z Asseco Gdynia a już sobotę podopiecznych Michała Barana czeka wyjazd do Lublina i pojedynek z zespołem TBV Start Lublin.

Pierwsze starcie obu drużyn w Krośnie zakończyło się wygraną Biało – Zielonych 87:74. Jednakże nie był to łatwy pojedynek. Po wygraniu pierwszej kwarty przez nasz zespół 22:20 w drugiej do głosu doszli goście. Podopieczni ówczesnego trenera, Andreja Žakelj’a, dobrze radzili sobie z obroną strefową Biało-Zielonych. Dzięki dużej skuteczności za „3” Lublinianie wygrali kolejną odsłonę meczu 25:16 i na przerwę schodzili z 7 puntami przewagi. Po zmianie stron nasz zespół zaczął odrabiać dystans do przeciwnika. W połowie 3 kwarty za sprawą 2 punktów po szybkim ataku Szymona Rducha Krośnianie odzyskali prowadzenie, ale nie na długo. Rywale zachowali zimną krew w końcówce kwarty i ponownie odzyskali prowadzenie ( 61:62). Ostatnie 10 minut meczu to popisowa gra w wykonaniu Miasta Szkła Krosno. Podopieczni Michała Barana zanotowali run 11:0 , który okazał się kluczowy dla losów spotkania. Skuteczni gospodarze wspierani przez dopingującą na stojąco całą halę Kibiców, wygrali ostatnia kwartę meczu 26:12 i całe spotkanie 87:74. Najskuteczniejszymi koszykarzami gospodarzy w tym meczu byli: Royce Woolridge 20 (5 asyst.), Chris Czerapowicz 19 (4x3), Kareem Maddox 14 (7 zb.), Jakub Dłuski 10 (9 zb., 5 p). W szeregach gości najwięcej punktów zdobyli: Stefan Balmazović, Brandon Peterson i Jakub Dłoniak po 12 oraz Grzegorz Małecki 11 punktów.

Od tego pojedynku w obu zespołach doszło do kilku znaczących zmian w składzie. Do naszego zespołu dołączyli Seid Hajrić i Dino Pita a odszedł Patryk Pełka. W lubelskiej drużynie poza zmianami w składzie wymieniono coacha. Słoweńskiego trenera zastąpił David Dedek. Kadrę Startu opuścili: Jan Grzeliński i Grzegorz Małecki .W ostatnich dniach kontrakt z lubelskim zespołem rozwiązał także jeden z liderów, podkoszowy Brandon Peterson, który przeniósł się do JDA Dijon Bourgogne (Francja). Do lubelskich Koziołków dołączyli: Łukasz Bonarek (Rosa Radom), rozgrywający Nick Covington oraz Nick Kellogg.

Głównym motorem napędowym naszego przeciwnika jest serbski skrzydłowy - Stefan Balmazović (16,1 pkt). Wspierają go dwaj kolejni obcokrajowcy: rozgrywający Doug Wiggins (13,6 pkt) oraz rzucający obrońca Nick Kellogg (8,1 pkt). Wśród krajowego składu na wyróżnienie zasługuje doświadczony Jakub Dłoniak oraz Michał Jankowski. W ostatnich kolejkach koszykarze TBV Startu Lublin doznali dwóch porażek, w Tarnobrzegu oraz we własnej hali z King Szczecin.

Mimo, że obie drużyny dzieli w tabeli spora odległość, mecz w Lublinie nie będzie należał do łatwych. Podopieczni Davida Dedka z 3 zwycięstwami (20 pkt) zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Krośnianie z bilansem 11:7 (29 pkt) zajmują 4. miejsce.

Krośnianie po nieoczekiwanej porażce w ostatnich sekundach meczu z Asseco Gdynia będą chcieli ewentualnym zwycięstwem podbudować swoje morale. Dla gospodarzy każdy punkt jest na wagę złota i utrzymania w PLK. Która z drużyn zdobędzie cenne 2 punkty? Dowiemy się już w sobotę (4 lutego). Początek pojedynku w Lublinie o godzinie 18:00. Zapraszamy do wspólnego kibicowania Biało-Zielonych na dużym ekranie.