Krośnieńska drużyna na zawodach w Opolou
30.10.2018

Udany początek sezonu szermierczego 2018/2019

Sezon szermierczy 2018/2019 rozpoczął się bardzo dobrze dla podopiecznych trenerów Gabriela Szajny i Rafała Żychowskiego. Młodzi adepci krośnieńskiego klubu szermierczego UKS SOKOLIK  MOSiR Krosno brali udział w zawodach różnej rangi. Indywidualne zawodnicy odnieśli kilka znaczących zwycięstw.

Udany początek sezonu szermierczego 2018/2019 - zdjęcie w treści

Początkiem września w I  PUCHARZE  POLSKI Kacper Frydrych zajął  wysokie 6 miejsce w kat. Junior młodszy. Zawody odbywały się 9.09.2018  we Wrocławiu.

Udany początek sezonu szermierczego 2018/2019 - zdjęcie w treści  nr 1

Zaledwie tydzień później, bo już 15.09.2018r. odbył się turniej "Kmicic Cup" - XV Turniej szermierczy w Częstochowie gdzie szpadzistka Sokolika MOSiR Krosno zajęła I miejsce.

Zawodniczki Klubu UKS Sokolik MOSIR Krosno startowały w dwóch kategoriach tj. kat. Młodzik (12-13 lat) i kat. Dzieci (10-11 lat).

W kat. Młodzik 1 miejsce zdobyła  Zuzanna  Środa. Pozostałe miejsca w kwalifikacji turniejowej  w tej kategorii zdobyły: 15 miejsce Lena Urbanek  i 28 miejsce Roksana Żychowska.
W kat. Dzieci 17 miejsce zdobyła Małgorzata Frydrych.

Udany początek sezonu szermierczego 2018/2019 - zdjęcie w treści  nr 2

W ostatnich dniach września krośnieńscy szermierze brali udział w Turnieju w Wadowicach gdzie po raz kolejny na podium zawodów stanęła zawodniczka z Krosna. Zuzanna Środa w "III Turnieju Szermierczym o Puchar Wadowic" zdobyła  srebrny medal w kat. Młodzików.

Październik dla krośnieńskich szermierzy był równie pracowity. Oprócz regularnych treningów jesienne tygodnie upływały na przygotowaniu do kolejnych zawodów i turniejów. Już 6 października zawodnicy UKS SOKOLIK MOSIR Krosno startowali w międzynarodowym turnieju dzieci i zuchów w szpadzie w miejscowości SNINA na Słowacji. W kat. Dzieci zwyciężyła zawodniczka naszego klubu Małgorzata Frydrych, a tuż za podium w tej samej kategorii uplasował się Adam Cynar.

Udany początek sezonu szermierczego 2018/2019 - zdjęcie w treści  nr 3

W kolejnym tygodniu 13 października w Radlinie odbył się bardzo mocno obsadzony XIX Międzynarodowy Turniej Szermierczy z okazji Dnia Edukacji Narodowej". Szpadzistki z naszego Klubu stertowały w dwóch kategoriach i zajęły następujące miejsca:

kat. Młodzik
9 miejsce - Zuzanna  Środa
16 miejsce - Lena Urbanek ,
37 Miejsce - Roksana Żychowska

kat. Dzieci
20 miejsce - Małgorzata Frydrych

Kolejny tydzień października to dla szermierzy kolejne zawody. Tym razem w Opolu 20 października odbyły się "Międzynarodowe zawody szermiercze z okazji 100-tnej rocznicy odzyskania Niepodległości". Zawodniczki z Klubu "Sokolik MOSIR  Krosno" startowały indywidualnie i drużynowo. To był wyjątkowo udany start a dziewczyny zajęły czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz 2 miejsce drużynowo.