Turniej w Leżajsku
08.04.2019

Tytuł Drużynowego Mistrza Makroregionu Południowego i MMM obroniony!

Łatwiej zdobyć tytuł niż go utrzymać! W sporcie ta maksyma jest bardzo dobrze znana. Mam się to udało! W Leżajsku 30 marca 2019 r. podczas Mistrzostw Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Kyokushin Karate krośnieńscy adepci sztuk walki bronili tytułu. Organizatorem zawodów był Leżajski Klub Kyokushin Karate kierowany przez shihan Dariusza Burdę. W sportowej rywalizacji  udział wzięło łącznie 243 zawodników z 34 klubów z trzech województw: małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Sędzią głównym był shihan Robert Kopciowski, sędzią technicznym shihan Roman Woźniak.

Krośnieński Klub kyokushin Karate, reprezentowało 25 zawodników oraz sensei Ireneusz Kasza i sensei Marek Sawczuk, którzy sędziowali zawody. W rolę fotografa wcielił się, jak zwykle, senpai Grzegorz Prajsnar.

Krośnieńscy fighterzy łącznie zdobyli  21 medali ( 8 złotych, 4 srebrnych i 9 brązowych) co dało 61 pkt, zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej Makroregionu i MMM, broniąc tym samym ubiegłorocznego tytułu. Po dwa złote medale zdobyli Jakub Prajsnar i Aleks Łączak, dodatkowo Kuba został wybrany Najlepszym Młodzikiem Mistrzostw. Najlepszą Zawodniczką została Zofia Pitera, która finałową walkę wygrała przez ippon. Po dwa medale, koloru brązowego, wywalczyli Izabela Mielech i Kacper Dobrzański. Wyniki wszystkich zawodników w tabeli.

Drużynowo Makroregion i MMM:

1. Krośnieński Klub Kyokushin Karate    61 pkt.
  2. Leżajski Klub Kyokushin Karate        47 pkt.
  3. Przeworski Klub Kyokushin Karate         29 pkt.

Z Klubu startowali również: Emilia Gazda, Gabriela Kasprzyk, Jakub Kasza, Oliwia Krupa, Karol Paradysz, Aleksandra Szyndak, Maja Wajda i Gracjan Bożek.

W tym samym dniu w Piasecznie odbył się VIII Piaseczyński Turniej Karate Kyokushin MAZOVIA CUP. W zawodach tych wzięło udział ponad 460 zawodników z 40 klubów z całej Polski.
Krośnieński KKK reprezentowały dwie zawodniczki (z racji młodego wieku nie mogły wystartować w Leżajsku) spisując się bardzo dobrze.