10.09.2013

Turniej Tenisa Ziemnego dla dzieci i młodzieży

W miniony weekend tj. 7 i 8 września 2013 na kortach MOSiR Krosno, odbył się Turniej Tenisa Ziemnego dla dzieci i młodzieży w kategoriach do 10 i 12 lat oraz do 14 i 21 lat - dziewcząt i chłopców o Puchar Dyrektora MOSiR Krosno.

W zawodach wzięło udział 41 zawodników z Krosna i okolic, Rzeszowa, Rymanowa Zdroju.

Zwyciężczynią w kategorii wiekowej do 14 lat dziewczyn została Ada Bolanowska (Rymanów Zdrój), drugie miejsce zajęła Wioletta Gościńska (KTZ Return Krosno),
trzecie i czwarte miejsce zajęły Julia Krzysztyńska (Rymanów Zdrój), Julia Wolińska (Rymanów Zdrój).

Zwycięzcą w kategorii wiekowej do 14 lat chłopców został Aleks Majewski (Rzeszów), drugie miejsce zajął Karol Kandefer (KTZ Return Krosno), trzecie i czwarte miejsca zajęli Dawid Jaracz (KTZ Return Krosno) i Jakub Paszek (KTZ Return Krosno).

Zwyciężczynią w kategorii wiekowej do 21 lat dziewczyn została Aleksandra Witkoś (Przybówka), drugie miejsce zajęła Ada Bolanowska (Rymanów Zdrój), trzecie i czwarte miejsca zajęły Martyna Zając (Rymanów Zdrój) i Magdalena Piróg (Krościenko Wyżne).

Zwycięzcą w kategorii wiekowej do 21 lat chłopców został Michał Witkoś (Przybówka), drugie miejsce zajął Ludwik Mikulski (KTZ Return Krosno), trzecie i czwarte miejsca zajęli Kacper Janik (KTZ Return Krosno) i Przemysław Lenart (KTZ Return Krosno).

Turniej Tenisa Ziemnego dla dzieci i młodzieży - zdjęcie w treści

W czasie dwudniowych zawodów zawodnicy wykazali się wysokimi umiejętnościami, walecznością na korcie do ostatniej piłki w grze i sportowym zachowaniem.

Rodzice i opiekunowie zawodników zachwyceni byli miłą i sportową atmosferą podczas turnieju.

Zawody wizytował Z-ca Prezydenta Miasta Krosna Pan Bronisław Baran.

Od 7-9 września na kortach Krośnieńskiego Towarzystwa Tenisowego odbywały  się również  Mistrzostwa Podkarpacia w kategorii Krasnali - do 10 i 12 lat dziewcząt i chłopców.

Turniej Tenisa Ziemnego dla dzieci i młodzieży - zdjęcie w treści  nr 1

W zawodach wzięło udział 46 zawodników i zawodniczek . Młodzież z Podkarpacia pokazała duże umiejętności, a wiele pojedynków stało na bardzo wysokim poziomie.

Mistrzem Podkarpacia na rok 2013 został Maksym Jezierski( KTT Krosno) w finale pokonując Miłosza Zadorę (Przemyśl) 6/2.

Turniej Tenisa Ziemnego dla dzieci i młodzieży - zdjęcie w treści  nr 2

W grze deblowej również triumfował Maksym Jezierski z partnerem Miłoszem Zadorą pokonując wspaniałą parę Miłosza Srokę(Przemyśl) i Oskara Wydrę po zaciętym pojedynku 6:4.

W kategoria dziewcząt Mistrzynią Podkarpacia została Martynka Hajduk(Stalowa Wola) w finale pokonując Emilię Szwed (KTZ Return Krosno) 6:4.
Warto nadmienić, że Krosno pierwszy raz w swojej historii organizowało turniej rangi mistrzowskiej. Piękne mecze, wspaniała walka, pojedynki dostarczały wielu emocji.

Wśród chłopców zwyciężył Szymon Budziak (Jasło) w finale pokonując Bronisława Matusiaka (Słowacja) 6/4.

Mecz, który dostarczył najwięcej braw i winerów to pojedynek Szymona Budziaka  z Aleksem Majewskim (Rzeszów) 6/4 pokonując rywala niebywale mocnym forhendem w stabilizacji .

Turniej Tenisa Ziemnego dla dzieci i młodzieży - zdjęcie w treści  nr 3

Turniej dziewcząt został zdominowany przez zawodniczki ze Słowacji, w finale Potoczniakow wygrała z Gralową  6/3, trzecie miejsce przypadło Juli Błażejowskiej (KTT Krosno).

W całym cyklu grały dzieci z Krosna, Jasła, Mielca, Tarnobrzega, Stalowej Woli, Strzyżowa, Rymanowa Zdroju, Przemyśla i Słowacji.