Zawodniczki trenera Grzegorza Stareńczaka i trenerki Beaty Wosiewicz
25.05.2021

TRZY medale dziewczynek w FINALE WOJEWÓDZKIM Kinder Sport Przemyśl 2021

22 maja na obiektach sportowych w Przemyślu odbył się Finał Wojewódzki Kinder Sport dla 2ek 3ek i 4ek siatkarskich dziewcząt. Zawodniczki trenera Grzegorza Stareńczaka i trenerki Beaty Wosiewicz zajęły miejsca na podium w każdej kategorii wiekowej.

W Finale w kategorii "2" wzięło udział 16 zespołów w tym 3 drużyny Karpaty MOSiR Krosno. Wszystkie zespoły przebrnęły udanie eliminacje by trafić do najlepszej ósemki zawodów. Ostatecznie najlepsza nasza drużyna zajęła 3 miejsce (Asia Stareńczak, Ola Janusz, Julia Czekaj), 4 miejsce (Amelia Ślaska, Łucja Bobusia, Klaudia Glazar), oraz ósme (Maja Jaracz, Laura Ochwat, Amelia Gazda). Warto zauważyć że wszystkie trzy brązowe medalistki są z 3 klasy i w 2kch ponownie powalczą za rok ).

W finale 3ek także wzięło udział 16 zespołów, w tym dwie z Karpat. Ostatecznie po bardzo zaciętych spotkaniach dziewczyny w składzie: Jagoda Staroń, Madzia Konop i Maja Pelczar zdobyły III miejsce, natomiast zespół w składzie Amelka Piwińska, Zosia Skóra i Jagoda Turcza zajął XIII miejsce.

W 4kach dziewczęta w składzie Amelka Bąk, Natalka Majkut, Nina Pelczar i Kinga Penar zdobyły złoto i uzyskały awans na Finał Ogólnopolski do Zabrza, gdzie w dniach 26-29 sierpnia zmierzy się 32 najlepsze drużyny z Polski.

Wszystkim młodym zawodniczkom i ich trenerom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

TRZY medale dziewczynek w FINALE WOJEWÓDZKIM Kinder Sport Przemyśl 2021 - zdjęcie w treści  nr 1

Należy też wspomnieć, że jako klub Karpaty MOSiR Krosno zajęliśmy pierwsze miejsce w punktacji klubowej (najwięcej naszych drużyn awansowało do finału i zajęły wysokie miejsca).
Medale i dyplomy wręczył Prezes naszego Stowarzyszenia Marcin Janusz.