07.05.2018

Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej Kobiet odbyły się w dniach 26-29 kwietnia 2018 roku w Poznaniu.  Aby wziąć udział w turnieju finałowym, nasze reprezentantki musiały przebrnąć przez eliminacje wojewódzkie (Krosno, 7 marca 2018 roku) oraz turniej półfinałowy (Lublin, 13-15 kwietnia 2018 roku).  W Akademickich Mistrzostwach Polski wzięło udział 15 najlepszych drużyn z całej Polski, w tym nasze reprezentantki.

Studentki PWSZ w Krośnie w grupie rozegrały 3 spotkania, wszystkie wygrywając:
PWSZ KROSNO vs. OP OPOLE  2:0 (25:23, 25:16) - MVP Kinga Stronias
PWSZ KROSNO vs. AWF WARSZAWA 2:1 - MVP Angelika Gajer
PWSZ KROSNO vs. U Szczecin 2:0 - MVP Daria Szczyrba

Dzięki tym zwycięstwom nasze siatkatki awansowały do kolejnego etapu, w którym pokonały 2:1 drużynę AWF Poznań (MVP Anna Bodasińska).

W półfinale krośnianki odniosły swoją pierwszą i jedyną w turnieju porażkę, jak się później okazało, z Mistrzyniami Polski. Po przegranej walce 1:2 z drużyną UO Opole nasze reprezentantki wygrały walkę o 3 miejsce w turnieju z UMCS Lublin 3:0 (25:20, 25:23, 25:12).

Dzięki pokonaniu drużyny z Lublina siatkarki PWSZ w Krośnie zajęły ostatecznie 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Kobiet oraz 1 miejsce w klasyfikacji wyższych szkół zawodowych.

Trzecie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski wywalczyły siatkarki z PWSZ Krosno - zdjęcie w treści

Nasza uczelnia już od siedmiu lat nie schodzi z podium Akademickich Mistrzostw Polski. Po czterech z rzędu tytułach mistrzowskich przyszedł czas na brązowy medal, następnie srebny i obecnie powrót do brązu. Natomiast w klasyfikacji wyższych szkół zawodowych co roku jesteśmy najlepsi !!!

Szczególnie wyróżniona została Agata Pietrzkiewicz, która otrzymała swoje miejsce w najlepszej "szóstce" Akademickich Mistrzostw Polski.