Zawodniczki Swim2win
16.03.2016

Sukcesy pływaczek Swim2win Krosno na Mistrzostwach Polski juniorów młodszych

Zawodniczki klubu Swim2win Krosno w dniach 03 – 06.03.2016 r. brały udział w Zimowych Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w pływaniu. Zawody 15-latków odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim, a 14-latków w Olsztynie. Dla naszych zawodniczek był to pierwszy występ w imprezie rangi centralnej.

W mistrzostwach, które zgromadziły na starcie najlepszych pływaków w kraju, bardzo dobrze zaprezentowały się pływaczki naszego klubu uzyskując w każdym swoim starcie rekordy życiowe, co przełożyło się na wysokie lokaty w poszczególnych konkurencjach.

Aleksandra Gorzynik w kategorii 15-latek na 400 metrów stylem dowolnym zajęła 7 miejsce w Polsce z czasem 4:32,85 sek. Ta sama zawodniczka na 200 metrów stylem dowolnym zajęła 13 miejsce, a na 800 metrów stylem dowolnym zakończyła rywalizację na 15 miejscu.  Wiktoria Czech, również w kategorii 15 lat, na 200 metrów stylem zmiennym ukończyła mistrzostwa na 20 miejscu z czasem 2:32,51 sek., a także zajęła 22 miejsce na 800 metrów stylem dowolnym.

Na mistrzostwach w Olsztynie Katarzyna Gonet zajęła 26 miejsce na 800 metrów stylem dowolnym uzyskując 10:03,75 sek., a Barbara Gonet na 200 metrów stylem klasycznym uzyskała 2:55,09 i została sklasyfikowana na 37 miejscu w kraju.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw w Olsztynie obejmującej progresję wszystkich zawodników Klub Sportowy Swim2win Krosno został sklasyfikowany na 4 miejscu w gronie 146 klubów biorących udział w zawodach, a na mistrzostwach w Gorzowie Wielkopolskim w tej samej klasyfikacji nasz klub uplasował się na 22 miejscu wśród 142 klubów. Zawodniczki na zawody wyjechały z trenerem Piotrem Haręzgą (Gorzów Wlkp.) oraz Piotrem Gonetem (Olsztyn).

Sukcesy pływaczek Swim2win Krosno na Mistrzostwach Polski juniorów młodszych - zdjęcie w treści  nr 1

Tak dobry występ naszych zawodniczek to w dużej mierze efekt szkolenia, w którym uczestniczyły one na przełomie stycznia i lutego  w Kozienicach. Podczas 8 dni szkolenia nasze pływaczki szlifowały formę, realizując treningi pod okiem trenera Mariusza Wędrychowicza. Przepłynięcie dziesiątek kilometrów w trakcie kursu pozwoliło zbudować odpowiednią formę przed mistrzostwami Polski.

Udział w szkoleniu oraz mistrzostwach kraju był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Miasta Krosna, za co Klub Sportowy Swim2win Krosno dziękuje.