Drużyna Krośnieński Klub Kyokushin Karate
19.03.2019

Sukcesy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate

W dniu 16 marca 2019 r. Jasielski Klub Kyokushin Karate, prowadzony przez shihan Tadeusza Krygowskiego, zorganizował V Puchar Podkarpacia kyokushin karate dzieci i młodzieży. Współorganizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

W rywalizacji, na matach Podkarpackiego Centrum Sportów Walki, udział wzięło 170 zawodników z 17 podkarpackich klubów zrzeszonych w Podkarpackim Okręgowym Związku Karate. Sędzią głównym zawodów był shihan Roman Woźniak, sędzią technicznym shihan Ryszard Kiper.

Sukcesy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate - zdjęcie w treści

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 29 zawodników, którzy łącznie wywalczyli aż 29 pucharów, co przełożyło się na nieoficjalne zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej. Na szczególne wyróżnienie zasługują zdobywcy podwójnych pierwszych miejsc (w kategorii kata i kumite): Oliwia Krupa, Aleks Łączak i Jakub Prajsnar. Po dwa wysokie miejsca medalowe wywalczyli również Karol Pikuła (złoto kumite, srebro kata) i Wiktoria Bilska (srebro kumite i złoto kata).

Sukcesy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate - zdjęcie w treści  nr 1

Dziękujemy sensei Adamowi Buczyńskiemu, senpai Dariuszowi Ząbikowi i senpai Piotrowi Mroczce za sędziowanie podczas turnieju, oraz senpai Grzegorzowi Prajsnarowi i senpai Robertowi Kasprzykowi za robienie zdjęć. Z Klubu startowali również: Maja Wajda, Zuzanna Szuba, Oliwia Jakieła, Karol Paradysz, Jakub Ornalik i Miłosz Kopeć.

Sukcesy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate - zdjęcie w treści  nr 2

W tym samym dniu, w Chodlu, rozegrano Międzynarodowy Turniej IKO o Puchar Burmistrza Gminy Chodel. Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało pięcioro zawodników: Blanka Trybus zdobyła złoto w kumite i brąz w kata, Karina Korona wywalczyła 2. miejsce w kata i 3. miejsce w kumite, zaś Wiktor Niepokój uplasował się na najniższym miejscu stopniu podium w kategorii kumite. W Chodlu startowali również Maciej i Tomasz Szybiakowie, którym, tym razem, nie udało się zająć miejsca medalowego.