03.06.2014

Sukcesy krośnieńskich biegaczy

W ostatnim czasie biegacze trenujący w Krośnieńskim Klubie Biegacza odnotowali kilka znaczących sukcesów.

Marcin Kuliga z KKB Mosir Krosno zajął VII miejsce w finałowym biegu na 800m w Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych, rozegranych w Baku (Azerbejdżan).

Sukcesy krośnieńskich biegaczy - zdjęcie w treści
Marcin Kuliga pierwszy z lewej

W Orłach koło Przemyśla odbyła się XXXIII edycja Biegu Orła. W zawodach bardzo dobrze wypadli zawodnicy KKB Mosir Krosno, którzy cztery razy stawali na najwyższym stopniu podium, trzy razy na drugich miejscach i raz na trzecim.

W biegu dziewcząt na 900 m I miejsce zajęła Oliwia Rachwalska. W biegu chłopców na tym samym dystansie I miejsce zajął Szymon Gużkowski.

Sukcesy krośnieńskich biegaczy - zdjęcie w treści  nr 1

W biegu na 1500 m młodzików I miejsce zajął Kamil Michalec a II był Bartłomiej Raś. Na 1500 m juniorek II miejsce zajęła Aneta Kubit a III miejsce zajęła Adriana Bożętka.
W biegu głównym na 3000 m I miejsce zajął Mirosław Pabisz.

Trener Wacław Katan po raz 33 zaliczył tą imprezę jako jedyny zajmując w swojej kategorii V miejsce mimo poważnej kontuzji biodra. Na zdjęciu krośnieńska ekipa po zawodach.

W rozegranych w Stalowej Woli Mistrzostwach Dzieci Starszych młodzi zawodnicy KKB MOSiR Krosno zdobyli trzy medale.

Sukcesy krośnieńskich biegaczy - zdjęcie w treści  nr 2
Na zdjęciu: od lewej Oliwia Rachwalska po prawej Weronika Kołek

Na dystansie 600 m dziewcząt srebrny medal zdobyła Oliwia Rachwalska a jej koleżanka klubowa Weronika Kołek zdobyła medal brązowy.

Sukcesy krośnieńskich biegaczy - zdjęcie w treści  nr 3
Na zdjęciu: po lewej Szymon Gużkowski

Wśród chłopców na dystansie 1000 m srebrny medal zdobył kolega klubowy Szymon Gużkowski.

Marcin Michalec z KKB Mosir Krosno zajął  III miejsce na dystansie 10 km w Szczawnicy. Były to kolejne zawody z cyklu Perły Małopolski.