strefa młodych otwarcie
16.05.2024

Strefa Młodych w KBP już otwarta

Książki, gry, kawa i miejsce, w którym można być sobą - nowa przestrzeń dla młodzieży w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej.

 

Książki, gry planszowe, konsola Play Station 5, okulary VR, maszyna do szycia, dobra kawa i wygodne pufy idealne do relaksu z ulubioną książką i kubkiem herbaty - między innymi takie atrakcje czekają na młode osoby z Krosna i okolic w nowo otwartej Strefie Młodych w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Wojska Polskiego 41.

 

strefa młodych otwarcie.JPG [110.01 KB]

 

Uroczyste otwarcie Strefy Młodych odbyło się 15 maja br. gości przywitała Dyrektor Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej - Elżbieta Staroń. Wspólnie z młodzieżą świętowali m.in.:  Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, Zastępca Prezydenta Miasta Krosna Bronisław Baran, Prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Jacek Królikowski, Przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit, Radna Rady Miasta Krosna Anna Dubiel, Dyrektor Muzeum Rzemiosła dr Marta Rymar, Dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych Ewelina Jurasz, Naczelnik Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krosna Joanna Sowa, Inspektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Miasta Krosna Małgorzata Błaż.

 

strefa młodych otwarcie.JPG [142.48 KB]

 

Strefa jest czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach 9.00 - 17.00 oraz w piątki w godzinach 9.00 - 19.00. Można tu spotkać się ze znajomymi, odrobić lekcje, wziąć udział w warsztatach, czy po prostu odpocząć. Wystrój i wyposażenie tej wyjątkowej przestrzeni zostało wybrane przez samą młodzież - można tu skorzystać np. z wielu gier planszowych (np. Taboo, Ubongo, Pytajniaki, Czarne historie, Podaj dalej, Dixit, Jenga, Dylematy, Wirus itd), czy poczytać mangi.

 

strefa młodych otwarcie.JPG [148.97 KB]

 

O tym, czym jest dla młodych osób ta nowa przestrzeń i jak powstawała można dowiedzieć się z filmowej relacji - “Biblioteka dla wszystkich. Moje miejsce”.

 

strefa młodych otwarcie.JPG [115.50 KB]


Strefa Młodych powstała dzięki projektowi „Biblioteka dla wszystkich. Moje miejsce”, który jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 430 01
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 515 252 776
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie