pszok system wymiany rzeczy
07.02.2024

Serwis internetowy MPGK Krosno wspiera środowisko

Dzięki internetowemu serwisowi wymiany rzeczy – www.pszokkrosno.pl – ponad 120 zbędnych i nieużywanych rzeczy zamiast do kosza na odpady ponownie trafiło do obiegu. Na stworzonej przez Krośnieński Holding Komunalny platformie mieszkańcy coraz chętniej wystawiają i wyszukują rzeczy, którym chcą dać drugie życie.

 

Internetowy serwis wymiany rzeczy powstał w III kwartale 2023 r., po to, by promować drugie życie używanych rzeczy, a przez to chronić środowisko. W minionym roku zostały w nim zamieszczone 122 ogłoszenia. Większość z nich, ponad 70 ogłoszeń, pochodziło z Kącika rzeczy używanych, który znajduje się w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Krośnie. Natomiast blisko 50 ofert zamieścili użytkownicy i goście Internetowego serwisu wymiany rzeczy.

Internetowy serwis wymiany rzeczy uruchomiliśmy pilotażowo, ale po pierwszych miesiącach jego działalności wydaje się, że zdecydowanie zdaje on egzamin i będzie dalej rozwijany – mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

pszok system wymiany rzeczy.jpg [154.12 KB]

Internetowy serwis wymiany rzeczy w szybki i wygodny sposób umożliwia zamieszczanie ogłoszeń o rzeczach zbędnych, których mieszkańcy chcą się pozbyć, oddając innym za darmo, a także ogłoszeń o przedmiotach, których ktoś poszukuje i które chętnie przyjmie do ponownego użytku. W serwisie znaleźć można dobrej jakości przedmioty, w pełni sprawne i użyteczne, które przez kolejne lata mogą służyć innym, bez wspierania konsumpcjonizmu i w zgodzie z właściwą hierarchią postępowania z odpadami poprzez zapobieganie ich powstawaniu.

pszok system wymiany rzeczy 1.jpg [210.33 KB]

Zamieszczając ogłoszenia w serwisie, w łatwy sposób można pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, robiąc miejsce w domu, a zarazem dając radość innym osobom, do których one trafią.

Za pośrednictwem tej platformy możemy zapobiegać powstawaniu odpadów, dając szansę innym na wykorzystanie sprawnych i użytecznych rzeczy, które nie są nam już potrzebne. Dlatego też serdecznie zapraszam do korzystania z funkcjonalności z naszego serwisu – dodaje Janusz Fic.

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 515 252 776
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie