„Roześnienie” czyli wieczór poetycki z cyklu Krośnieńskie Spotkania Literackie w Muzeum Rzemiosła
Muzeum Rzemiosła w Krośnie oraz Związek Literatów Polskich oddział w Rzeszowie zapraszają na wieczór poezji „Roześnienie” w ramach Krośnieńskich Spotkań Literackich. Spotkanie odbędzie się 16 czerwca o godz. 17.00 w budynku głównym Muzeum Rzemiosła w Krośnie (ul. Piłsudskiego 19). Bohaterami spotkania będą: Stanisław Bocheński oraz Ryszard Mścisz. Recytacja: Marek Burdzy. Oprawa muzyczna: Agnieszka Słowik – Kwiatkowska.
Stanisław Bocheński – urodzony w 1957 roku w Krośnie. Obecnie mieszka w Krakowie. Ukończył Wyższą Oficerską Szkołę Lotniczą w Dęblinie oraz Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Rzeszowie. Debiutował 1979 roku w miesięczniku „Fakty i Wydarzenia”. Jest autorem powieści zatytułowanej Ja żołnierz (Kraków, 2000), książki biograficznej Etat lotny – czyli rzecz o pułkowniku Czesławie Kurczynie (Kraków, 2009) oraz tomików poetyckich: Pomiędzy wiarą a zwątpieniem (Szczecin, 2003), Pamięć kamienia (Warszawa, 2009), Dopóki idę (Kraków, 2014) a także zbiorów opowiadań, fraszek, limeryków i aforyzmów. Jego wiersze drukowane były w kilkudziesięciu almanachach i antologiach. Laureat wielu konkursów literackich. Do najważniejszych należy dwukrotne zajęcie pierwszego miejsca w konkursie „Ikarowe Strofy”. Swoje pasje realizuje również poprzez malarstwo, grafikę oraz kompozycje z drewna i kamienia. Jest zdobywcą Korony Gór Polskich. Uprawia sporty wodne, wędkarstwo i narciarstwo. Zbiera autografy znanych postaci. W swoim zbiorze posiada ponad 3500 podpisów. Należy do Klubu Literackiego Dowództwa Rodzaju Sił Zbrojnych w Warszawie, Klubu Literackiego przy RCKP w Krośnie i Grupy Poetyckiej „Krosno”.
Od lewej: S. Bocheński i R. Mścisz
Ryszard Mścisz – urodzony w 1962 roku w Stalowej Woli. Mieszka w Jeżowem. Jest autorem ośmiu tomików poetyckich: Życie to tylko impresje, Wibracje, Na strunach lat, Roześnienie, Strumienie poezji, Korytarze słów, Kołatanie do wrót nocy, Zaraza. Dawka przypominająca, zbiorów satyrycznych Zezem na świat, Swojski diabeł i inne humoreski oraz zbioru opowiadań Życie (u)daje szkołę, zbioru recenzji książkowych Czytanie nieobojętne i satyrycznego audiobooka Humoryśki. Otrzymał Nagrodę Literacką Miasta Stalowej Woli „Gałązka Sosny” za tomik Wibracje. Tomik Na strunach lat oraz zbiór tekstów Swojski diabeł i inne humoreski przyniosły mu „Złote Pióro” – nagrodę rzeszowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich.