spotkanie.jpg
14.07.2021

Rewitalizacja w Krośnie? To działa!

Rewitalizacja to nie tylko remonty to przede wszystkim przywrócenie do życia zdegradowanej części miasta i uzupełnienie jej o nowe funkcje. Rewitalizacja to praca z ludźmi, z lokalną społecznością.

 

Realizacja projektów w Krośnie realnie wpływa na rewitalizację społeczną:

  • aż 63 nowe działalności gospodarcze powstały w Krośnie w ramach projektu „Wsparcie bezrobotnych z terenu MOF Krosno zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą” realizowanego przez firmę STAWIL Sp. z o.o. Uczestnicy projektu otrzymali wsparcie szkoleniowe, bezzwrotne wsparcie w wysokości 23 050,00 zł oraz wsparcie pomostowe 2 600,00 zł/mc.
  • 32 osoby zostało zakwalifikowane na kursy zawodowe i staże w ramach projektu „Aktywizacja społeczna i zawodowa w ramach rewitalizacji miasta Krosna”, którego Liderem jest Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie. Uczestnicy projektu zdobyli nowe kwalifikacje, które otworzą im nowe możliwości znalezienia pracy.
  • zajęcia plastyczne, rękodzielnicze, szachy, wspólne muzykowanie, organizowanie społecznościowe, lekcje o rewitalizacji to tylko niektóre z zajęć oferowanych przez Lokalne Centrum Aktywności w Dzielnicowym Domu Ludowym w Polance. Centrum powstało w ramach projektu „Rewitalizacja obiektów użyteczności publicznej w celu nadania im nowych funkcji społecznych” realizowanego przez Miasto Krosno, Muzeum Podkarpackie oraz Cech Rzemiosł Różnych.
  • młodzi, poczatkujący przedsiębiorcy mają szansę wejść w świat biznesu pod skrzydłami doświadczonych osób i skorzystać z oferty Inkubatora Przedsiębiorczości Krosno. Inkubator powstał w ramach projektu „Utworzenie inkubatora przedsiębiorczości na terenie Gminy Miasto Krosno” realizowanego przez Miasto Krosno.


Więcej informacji o projektach rewitalizacyjnych znajdziecie w zakładce PROGRAM REWITALIZACJI MIASTA KROSNA.


Masz pomysł na działanie rewitalizacyjne? Napisz do nas rewitalizuj@um.krosno.pl.

 


Projekt:

  1. „Wsparcie bezrobotnych z terenu MOF Krosno zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Europejskiego w ramach Regionalnego Programu Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
  2. „Aktywizacja społeczna i zawodowa w ramach rewitalizacji miasta Krosna” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Europejskiego w ramach Regionalnego Programu Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
  3. „Rewitalizacja obiektów użyteczności publicznej w celu nadania im nowych funkcji społecznych” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
  4. „Utworzenie inkubatora przedsiębiorczości na terenie Gminy Miasto Krosno” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie