RCKP Oferta edukacyjna 2022 zajawka
05.09.2022

RCKP ROZPOCZYNA NOWY SEZON ARTYSTYCZNY. DOŁĄCZCIE DO GRONA KULTURALNYCH DOMOWNIKÓW!

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaczyna kolejny sezon artystyczny. Po wakacjach do sal tanecznych, teatralnych, plastycznych i na scenę wrócą uczestnicy zajęć, a kolejni będą mieć okazję dołączyć do zespołów, grup czy klubów. Na co dzień prowadzone są zajęcia dla niemal wszystkich grup wiekowych i społecznych – swoje miejsce w kulturze znajdują dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy, osoby normatywne i ze szczególnymi potrzebami, zainteresowani tańcem, sztukami wizualnymi, muzyką czy teatrem. Uczestnicy nie tylko biorą udział w zajęciach, ale też tworzą własne wydarzenia. Oferta edukacyjna i kulturalna jest stale rozwijana, a w sezonie od września / października do czerwca w przestrzeniach domu kultury spotkać można ponad 1000 osób w różnym wieku i o zróżnicowanych zainteresowaniach.

 

Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Uczestnicy zajęć o Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza mówią drugi dom, a my o naszych dzieciach, młodzieży i dorosłych mówimy „domownicy”. W kulturze każdy jest mile widziany, a my sami z roku na rok staramy się być coraz bardziej otwarci na ludzi i na ich potrzeby. Najstarsze z naszych grup działają od 30 lat, inne od kilkunastu, jeszcze inne – najmłodsze – od zeszłego sezonu. Dla każdego znajdzie się w miejsce w salach prób, plastycznych i oczywiście na scenie – tak o zajęciach i ofercie kulturalnej mówią organizatorzy.

* Planowane godziny i dni zajęć mogą ulec zmianie, a harmonogramy pracy w poszczególnych grupach uzupełniane będą na bieżąco na stronie: www.rckp.krosno.pl

* W tych przestrzeniach działamy: ZOBACZ

 

GRUPY BALETOWE [NABÓR]

Grupy baletowe to zespół baletowy działający przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Zespół liczy 80 tancerek, które pracują raz lub dwa razy w tygodniu, w czterech grupach (grupy są zróżnicowane pod względem wieku, ale też stażu w zespole). Co roku Grupy Baletowe wystawiają widowisko w oparciu o technikę tańca klasycznego. Przy użyciu tańca, scenografii oraz świateł młodzi tancerze opowiadają widowni bajkę. W sezonie 2021/2022 prezentowanym widowiskiem był „Kopciuszek”, a w ubiegłych latach publiczność miała okazję podziwiać takie widowiska jak: „Jak znaleźć prawdziwą księżniczkę”, „Piotruś Pan” czy „Jaś i Małgosia”. Choreografem grupy jest Monika Waga. Zajęcia prowadzone są w oparciu o metody pedagogiczne Agrypiny Waganowej, doświadczonego pedagoga i choreografa szkoły baletowej.

Zajęcia można porównać do angażu w teatrze: planowana jest premiera, a grupa przez cały sezon przygotowuje widowisko, rozdzielane są role, przygotowywana jest scenografia i szyte są setki kostiumów. Odbywają się próby – w salach tanecznych, na scenie, z udziałem realizatorów światła i dźwięku. Przygotowanie widowiska w wykonaniu dzieci i młodzieży wbrew pozorom nie odbiega od przygotowań profesjonalnych grup baletowych, może tylko wzruszenie jest większe, bo na scenie zobaczyć można własne dzieci, w tak ważnych rolach i w tak wspaniałym wydarzeniu – o zajęciach mówi Monika Waga.

Wiek uczestnika: od 6 lat
Częstotliwość zajęć: raz w tygodniu / dwa razy w tygodniu
Czas trwania zajęć: 1-2 h
Opłata: 80 zł / miesiąc (zajęcia raz w tygodniu) / 100 zł / miesiąc (zajęcia dwa razy w tygodniu)
Instruktor: Monika Waga

Uwaga! Pierwsze zajęcia grupy najmłodszej i naborowej – spotkanie organizacyjne:
2 września 2022 (piątek) Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, sala 204, ul. Kolejowa 1, Krosno
Zajęcia: poniedziałki, piątki


DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWY ZESPÓŁ TANECZNY KLEKS [NABÓR STYCZEŃ / LUTY 2023]

Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Taneczny KLEKS lada dzień rozpocznie nowy sezon artystyczny. W tym roku nabór do zespołu przesunięty został na styczeń / luty 2023.

W tym roku przesuwamy nabór, ponieważ wraz z pracującymi już grupami przygotowujemy się do… jubileuszu 30-lecia Kleksa. Wszystkich zainteresowanych działalnością zespołu zapraszamy na widownię koncertów tańca, a w listopadzie do udziału w widowisku tanecznym. Potraktujcie to jak dni otwarte, sposób na zobaczenie efektów całorocznej pracy i zaproszenie do wspólnego celebrowania zespołowej trzydziestki – tak o planach na początek sezonu mówią organizatorzy zajęć.

Zespół Taneczny KLEKS - działający przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza - jest zespołem z 30-letnią tradycją. Specjalizuje się w technice „show dance”, ale tancerze w trakcie zajęć poznają także inne techniki taneczne. Zajęcia odbywają się z podziałem na 6 grup wiekowych.

Praca w zespole wymaga od wszystkich ogromnej dyscypliny, wysiłku i odpowiedzialności, ale z drugiej strony daje poczucie dorosłości i uczy szacunku do sztuki. Udział i zaangażowanie całej grupy przyczyniają się do wielu sukcesów zespołu. Oprócz regularnych zajęć swoje umiejętności taneczne członkowie zespołu doskonalą podczas warsztatów z różnych dziedzin tańca, a dla najbardziej zaangażowanych organizowane są wakacyjne obozy taneczne, które są doskonałą okazją do integracji wszystkich grup.

Będąc w zespole, zyskujesz praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat tańca; udział w najbardziej prestiżowych wydarzeniach tanecznych oraz możliwość ich tworzenia (członkowie zespołu organizują własne wydarzenia dla szerokiej publiki, np. zakończenia taneczne czy koncerty tańca w ramach Krośnieńskich Dni Tańca, widowiska taneczne); znajomości i przyjaźnie na całe życie; okazję do rozwijania pasji, talentu i poszukiwania własnego „ja”.

Wiek uczestnika: od 6 lat
Instruktor: Dagmara Krzanowska-Szelc; Paulina Rozenbajgier


ZESPÓŁ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO STRECZ [BEZ NABORU]

Zespół powstał we wrześniu 2000 roku i pracuje głównie w oparciu o technikę tańca współczesnego, ale w repertuarze - oprócz choreografii typowo współczesnych - są również pokazy estradowe, których przygotowywanie oraz tańczenie sprawia członkom Strecza sporo radości. Zespół Tańca Współczesnego organizuje własne koncerty tańca oraz bierze udział w gościnnych występach, przeglądach i konkursach.

Będąc w zespole, zyskujesz praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat tańca; udział w najbardziej prestiżowych wydarzeniach tanecznych oraz możliwość ich tworzenia (członkowie zespołu organizują własne wydarzenia dla szerokiej publiki, np. zakończenia taneczne, koncert „Taniec, taniec, taniec” czy koncerty tańca w ramach Krośnieńskich Dni Tańca); znajomości i przyjaźnie na całe życie; udział w warsztatach prowadzonych przez praktyków i teoretyków tańca z całego świata, okazję do rozwijania pasji, talentu i poszukiwania własnego „ja”.

Wiek uczestnika: od 13 lat
Instruktor: Sabina Wójcik-Grygolec


GRUPA KLASZCZ GŁOŚNIEJ [NABÓR]
ZAJĘCIA TANECZNE I TEATRALNE DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

Grupa działa przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza od listopada 2019 roku. Jest to pierwsza w Krośnie grupa taneczna dla młodzieży oraz dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. Są to wspaniali tancerze - pełni pasji i zaangażowania w to, co robią - pracujący w dwóch grupach wiekowych. Grupy kilkukrotnie pokazywały się na scenie. Tancerze Klaszcz Głośniej brali udział w warsztatach „To działa!”, których zwieńczeniem był spektakl „Znikające królestwo” w reżyserii Joanny Sarneckiej, występowali też podczas koncertów tańca dedykowanych szerokiej publiczności. Od marca zeszłego roku zespół bierze udział w multizajęciach, które prowadzą nauczyciele wielu specjalności. Zajęcia stałe w Klaszcz Głośniej: zajęcia taneczne, muzyczne, plastyczne, dogoterapia plus dodatkowe „atrakcje” również dla rodziców.

Wiek uczestnika: grupa I - 11-15 lat, grupa II - powyżej 16 roku życia
Częstotliwość zajęć: raz w tygodniu
Opłata: 100 zł / miesiąc
Prowadzący: Sabina Wójcik-Grygolec, Mariola Rybczak, Beata Trznadel, Jolanta Jaracz

Rozpoczęcie zajęć: 6 października 2022
Czwartki: 17.30-19.45

ONE SĄ WSZĘDZIE [NABÓR DO GRUPY POCZĄTKUJĄCEJ]

Zajęcia, które okazały się strzałem dziesiątkę! Najmłodsza z grup tanecznych Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Zajęcia odbywają się od października 2021 i dedykowane są paniom w wieku 30+ lat. Taniec współczesny, jazz oraz latino, to jedne z wielu rodzajów tańca, jakich można się nauczyć podczas wieczornych spotkań. Uczestniczki zajęć zobaczyć można nie tylko w salach tanecznych, ale także na scenie podczas koncertów tańca.

Instruktorki: Sabina Wójcik-Grygolec, Paulina Rozenbajgier

Wiek uczestniczek: 30+
Częstotliwość zajęć: raz w tygodniu
Opłata: 80 zł / miesiąc

Rozpoczęcie zajęć: 6 października 2022
Zajęcia: wtorki, godz. 19.30-21.00


STUDIO PIOSENKI SWING (ZAJĘCIA INDYWIDUALNE, GRUPA ZAAWANSOWANA) [NABÓR]

Choć w tym roku obchodzi swoje 25-lecie, od pierwszego dnia ma tego samego instruktora. Wychowankowie wracają na koncerty, spotykają się, wspierają i kibicują kolejnym osiągnięciom. Lucyna Durał prowadzi zajęcia, stawiając sobie za cel rozwój talentu i osobowości oraz przygotowanie do występów estradowych swoich młodych podopiecznych. Naucza poprawnego śpiewu z odpowiednią interpretacją i właściwym sposobem poruszania się na scenie. Repertuar dobiera z uwzględnieniem indywidualnych cech i możliwości każdego uczestnika. Jej wychowankowie mają wiele okazji do publicznych wystąpień oraz do organizacji własnych wydarzeń, takich jak koncerty noworoczne czy zaduszki. Wielu z młodych wokalistów Studia Piosenki SWING zdobyło laury konkursów i festiwali różnego stopnia. Z powodzeniem uczestniczą w programach telewizyjnych jak Szansa na Sukces, The Voice of Poland czy Mam Talent. Studio Piosenki SWING koncertuje w Polsce, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie. Od kilku lat na scenie wokalistom towarzyszą muzycy-instrumentaliści.

Studio Piosenki Swing to nie tylko zajęcia indywidualne czy grupowe. To także okazja do spróbowania swoich sił na scenie, zobaczenia się w roli gospodarza wydarzenia proponowanego publiczności w każdym wieku. Wieczorne propozycje, takie jak koncerty noworoczne, Zaduszki Muzyczne czy koncerty pożegnalne lub okazjonalne, na stałe wpisały się do kalendarza krośnieńskich imprez. Wokaliści występują także dla swoich rówieśników, wzbogacając program edukacyjny „Sztuka. Obecny”, kierowany do krośnieńskich szkół. Autorskie audycje muzyczne to ciepło przyjęta nowość wśród propozycji dla uczniów. Każdy, kto dołącza do Studia Piosenki Swing otrzymuje nie tylko instrukcje i rady, jak śpiewać, ale też okazję do pokazania się światu - mówią organizatorzy zajęć.

Zapisy: indywidualne przesłuchania prowadzi Lucyna Durał (szczegóły i terminy przesłuchań: tel. 606 511 061)
Wiek uczestników zajęć: od 12 roku życia
Zajęcia: dwa razy / tydzień
Opłata: 80 zł / miesiąc
Instruktor: Lucyna Durał


CHÓR DZIECIĘCY [NABÓR STYCZEŃ / LUTY 2023]

Od niedawna na scenie i w salach prób Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza usłyszeć można Chór dziecięcy, prowadzony przez Sabinę Patlę. W zajęciach grupowych z podstaw edukacji wokalnej udział biorą dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Najzdolniejsi, po ukończeniu 12 roku życia mają szansę przejścia do Studia Piosenki Swing i uczestniczenia w zajęciach indywidualnych.

Wiek uczestnika: 7-11 lat
Częstotliwość zajęć: raz w tygodniu
Czas trwania zajęć: 60 min / tydzień
Instruktor: Sabina Patla


PRACOWNIA NA PIĘTRZE (ZAJĘCIA PLASTYCZNE) [NABÓR]
GRUPA 7-10 LAT, GRUPA 11-16 LAT, GRUPA DOROSŁA i SENIORZY

Pomiędzy rzeczywistością, a światem wyobraźni nie ma widocznej granicy. Nasz cel to spontaniczność w wyrażaniu siebie. Podczas spotkań w „Pracowni na piętrze” będziemy rozwijać zdolności plastyczne i twórcze. Nie będziemy ograniczać się w doborze techniki i materiałów. Zajęcia prowadzone są z podziałem na grupy wiekowe, a prace uczestników zajęć podziwiać można podczas zbiorów lub indywidualnych wystaw.

W minionym sezonie uczestnicy zajęć nauczyli się sprawdzania proporcji, perspektywy, a przede wszystkim obserwacji otaczającego świata. Ich wrażliwość pozwoliła na stworzenie wyjątkowych prac plastycznych. Poszerzali wiedzę, poznawali techniki, od tych tradycyjnych po te eksperymentalne. Różnorodność narzędzi i sposobów na uzyskanie oczekiwanego efektu przyczyniły się do pogłębienia zainteresowania twórczością. Grupa dojrzałych twórców natomiast rozwinęła nie tylko warsztat, ale także wiedzę oraz pojmowanie sztuki, rozumienie jej celu. Zaczęła dokonywać świadomych wyborów, nie tylko pod względem wizualnym ale także interpretacyjnym - o uczestnikach i zajęciach mówi Paulina Hanus, jedna z instruktorek Pracowni na piętrze.

Instruktorki: Justyna Białek, Paulina Hanus, Beata Trznadel
Wiek uczestnika: od 7 do 10 lat, od 11 do 16, grupa dorosła i seniorzy

Dyżur instruktora koordynującego zajęcia: 15 września 2022, godz. 15.00-17.00
Zajęcia rozpoczynają się w drugiej połowie września

Opłata: 60 zł (grupa seniorzy 60+ - 40 zł)
Częstotliwość zajęć: średnio 4 spotkania w miesiącu

Wtorek
14.00-16.00 Grupa dorośli A
Zajęcia prowadzi Beata Trznadel

17.00-19.00 Grupa dorośli B
Zajęcia prowadzi Paulina Hanus

Środa
15.00-16.30 młodsza grupa I (7- 11 lat)
17.00-18.30 starsza grupa I (pow. 11 lat)
Zajęcia prowadzi Beata Trznadel

Czwartek
15.00-16.30 młodsza grupa II (7- 11lat)
17.00-18.30 starsza grupa II (pow. 11 lat)
Zajęcia prowadzi Justyna Białek

PRACOWNIA GRAFIKI TRADYCYJNEJ [NABÓR]

W Pracowni Grafiki Tradycyjnej swoje miejsce każdego roku znajdują dzieci, młodzież i dorośli. Każda z grup poznaje nowe techniki, a także doskonali techniki graficzne wcześniej poznane, takie jak: monotypia, linoryt, linoryt barwny, kolografia, tekturografika czy sucha igła.

Prasa graficzna, odbitki z matryc, igły rytownicze, gładziki, skrobacze, rylce, ruletki czy chwiejaki stanowią wyposażenie Pracowni Grafiki Tradycyjnej i choć ich nazwy brzmią tajemniczo, to dzięki nim i talentowi uczestników zajęć powstają prace wyjątkowe i niepowtarzalne. W minionym sezonie artyści w trzech grupach wiekowych szukali inspiracji w naturze, architekturze czy osobach z bliskiego lub dalszego otoczenia. Na wystawach uczestników zajęć oglądać można portrety, pejzaże, kompozycje abstrakcyjne, prace z motywami drzew, kwiatów czy dzikich zwierząt, a nawet elementów architektonicznych. Wszystko to wykonane w technikach grafiki tradycyjnej – tak o zajęciach mówią organizatorzy.

Instruktor: Joanna Topolska-Uliasz
Wiek uczestnika: dzieci od 8 do 10 lat, młodzież od 11 lat, dorośli i seniorzy

Dyżur instruktora koordynującego zajęcia: 15 września 2022, godz. 15.00-17.00

Opłata: 70 zł

Grupy: grupa I dzieci 8-10 lat, grupa II dorośli i młodzież, grupa III dzieci i młodzież powyżej 11 lat, grupa IV dorośli i seniorzy


KLUB UMIAŁKA [NABÓR]

Spotkania w Klubie Umiałka czas zacząć! UMIAŁEK - to mały człowiek z wielką wyobraźnią. To młody wynalazca, artysta, to księżniczka, która nie boi się skrzatów mieszkających w ciemnej szafie, to wróżka, która z tymi skrzatami bawi się w dom, to dzielny bohater, który drewnianym mieczem pokona smoka. Wyobraźnia dziecięca nie zna granic, a w naszym Klubie pragniemy bez zahamowań przemierzać jej granice, zbudować zamek i wyjść na najwyższe na świecie drzewo. W wyobraźni wszystko się zaczyna. Zapraszamy do wspólnej zabawy w teatr, do zabawy z kolorem i dźwiękiem i słowem.

Nasze czwartkowe spotkania to zabawa kolorami i technikami plastycznymi oraz zabawa w teatr. Tegoroczne zajęcia poświęcone będę przede wszystkim poznaniu świata teatru lalkowego. Umiałki będą budować magiczną przestrzeń spektaklu od podstaw, uczestniczyć w tworzeniu lalek i dekoracji. Zapraszamy wszystkich chętnych na pierwsze spotkanie organizacyjne, które będzie miało miejsce 22 września w Sali Klubu – zachęca instruktorka grupy.

Wiek uczestnika: 4-6/7 lat (ukończone 4 lata - warunek przyjęcia dziecka do zespołu)
Częstotliwość zajęć: raz w tygodniu
Czas trwania zajęć: 60 min
Opłata: 40 zł / miesiąc
Instruktor: Anna Jakubik

UWAGA! Umiałki, które już z nami pracowały w minionych latach proszone są także o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Uczestnik podczas zajęć może mieć ze sobą picie i powinien mieć zamienne obuwie.

Uwaga! Spotkanie organizacyjne odbędzie się:
22 września 2022 (czwartek), godz. 15.30, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1, Krosno, sala 91 (poziom -1)


GRUPA TEATRALNA „ŁYK SZCZĘŚCIA” [NABÓR]

Rozpoczynamy nabór do grupy teatralnej. Warunkiem uczestnictwa dziecka jest umiejętność samodzielnego czytania i pisania. Umiejętności tej nie będziemy, rzecz jasna sprawdzać, weryfikacją będzie używanie scenariusza przez uczestnika (uczestnicy podczas zajęć powinni mieć też zamienne obuwie).

Zapraszamy wszystkich chętnych do pracy nad budowaniem przestrzeni spektaklu od podstaw do ostatecznego kształtu, jakim będzie premiera przedstawienia. Zachęcamy młodych aktorów do przystąpienia do naszej grupy, gwarantujemy bardzo wiele niezwykłych chwil i artystycznych odkryć – zachęca instruktorka grupy.

Wiek uczestnika: 8-11 lat
Częstotliwość zajęć: raz w tygodniu
Czas trwania zajęć: 60 min / tydzień
Opłata: 40 zł / miesiąc
Instruktor: Anna Jakubik

Uwaga! Pierwsze zajęcia oraz zapisy nowych i pracujących kolejnych rok uczestników zajęć odbędą się:
22 września 2022 (czwartek), godz. 17.30, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1, Krosno, sala 91 (poziom -1)


MIEJSKA GÓRNICZA ORKIESTRA DĘTA [NABÓR]

Orkiestra zaangażowana jest w działania artystyczne i życie kulturalne Krosna. Powstała w 1946 roku przy Zakładach Urządzeń Naftowych „Naftomet”. Od 2006 roku funkcjonuje w strukturach Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza. W trakcie wieloletniej działalności batutę nad orkiestrą przejmowali kolejno Konstanty Ekiert, Józef Kołodziej, Marek Drwal i Ireneusz Fatyga. Od 2007 roku funkcję kapelmistrza pełni Wiesław Wojnar. Orkiestra prowadzi działalność koncertową, propagując kulturę muzyczną i swoje miasto. Koncerty orkiestry cieszą się niezwykłą popularnością i przyciągają wielu słuchaczy. Swoimi występami muzycy uświetniają organizowane w mieście uroczystości. W 2017 roku muzycy - docenieni przez Prezydenta Miasta Krosna - otrzymali odznaczenie „Za zasługi dla Krosna”.

Zapraszamy wszystkich chętnych umiejących grać na instrumentach dętych. Przyjdź i rozwiń swoje zainteresowania muzyczne. Działając w dużym zespole muzycznym, możesz nabyć wiele nowych umiejętności i rozwinąć swoją pasję - zaprasza Wiesław Wojnar (kapelmistrz).

Miejsce: sala prób orkiestry w zakładzie PGNiG /były ZUN Naftomet/ Krosno, ul. Naftowa 8
Więcej informacji: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1, Krosno, tel. 013 432 18 98 wew. 215, mail: saksww@op.pl


CHÓR MIESZANY „ECHO” ZNP I RCKP W KROŚNIE [nabór]

Działa przy Związku Nauczycielstwa Polskiego i Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Występuje na krośnieńskich scenach od ponad 70 lat. Ma na swoim koncie liczne koncerty, udział w festiwalach, przeglądach w kraju i za granicą. Chór „Echo” jest organizatorem Euroregionalnego Koncertu Kolęd „Soli Deo Gloria”, Wieczorów Poezji i Pieśni „Ave Maria”, Koncertów Papieskich i Patriotycznych. Prowadzi wymianę artystyczną z wieloma zespołami z Polski oraz ze Słowacji, Austrii, Belgii, Węgier i Ukrainy. Dwukrotnie koncertował w Europie Zachodniej, a także w Macedonii w ramach Międzynarodowego Festiwalu Chórów w Ohrid. W 2010 brał udział w Balkan Folk Fest w Bułgarii. Za działalność artystyczną Chór został uhonorowany: Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Dyplomem Ministra Kultury i Sztuki, Złotą Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego, Złotą Odznaką Polskiego Związku Chórów i Orkiestr z Laurem, Odznaką Zasłużony dla Województwa Krośnieńskiego. W 2006 roku chór otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i ochrony kultury.

Jeśli jesteś miłośnikiem śpiewu i dysponujesz dobrym głosem zapraszamy Cię w nasze szeregi. Odwiedź nas na próbie w Domu Nauczyciela, przy ul. Łukasiewicza 63 w Krośnie. Próby odbywają się w każdy wtorek o godz. 18.00 – zachęcają przedstawiciele chóru.


ZAJĘCIA TANECZNO-GIMNASTYCZNE [NABÓR]

CALLANETICS – to program 30 ćwiczeń do wykonania w ciągu godziny, których celem jest wyszczuplenie bioder, spłaszczenie brzucha, podniesienie biustu i utwardzenie porozciąganych z powodu nadmiaru tłuszczu części ciała. Callanetics nie tylko redukuje nadmierną otyłość, ale rzeźbi sylwetkę i ujędrnia ciało. Twórczyni tego programu Callan Pinckney gwarantuje, że każda osoba już po 10 godz. tych ćwiczeń będzie wyglądać młodziej. A to dlatego, że godzina callaneticsu daje takie rezultaty jak 7 godz. klasycznych ćwiczeń, albo 24 godz. aerobicu. Słowem program ten dokonuje cudów przez to, że uaktywnia głęboko położone grupy mięśni, a nie tylko te na powierzchni. Dodatkową jego zaletą jest to, że do ćwiczeń nie jest wymagana przestrzeń, bo wykonuje się je w miejscu.

PILATES – to program ćwiczeń wysmuklających sylwetkę. Trening, który wymaga pewnego wysiłku, ale nie prowadzi do przeforsowania organizmu, gimnastyka, która angażuje mięśnie, ale ich nie przeciąża i dzięki, której stosunkowo małym nakładem czasu można szybko osiągnąć widoczne i trwałe efekty. Pilates oddziałuje również na psychikę- to forma aktywności fizycznej pozwalająca zapomnieć o codziennych stresach. Wszystko to powoduje, że trening sprawia przyjemność nawet tym osobom, które nie kochają ruchu i uważają się za asportowe. Dzięki tym ćwiczeniom ciało, umysł oraz dusza odzyskują harmonię.

Wiek uczestnika: dorośli
Częstotliwość zajęć: raz w tygodniu
Zajęcia: I grupa godz. 19.15 oraz II grupa godz. 20.15
Zajęcia: środy
Opłata: 70 zł / miesiąc
Instruktor: Zofia Matyka

Zapisy: bezpośrednio u instruktora w czasie zajęć


W ramach amatorskiego ruchu artystycznego w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie działają także: Fotoklub RCKP Krosno, Klub Literacki czy Klub Seniora. Swoje miejsce w przestrzeniach instytucji znajdują też zespoły muzyczne.

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie