Beniaminek w UMK
26.06.2024

Prezydent Krosna pogratulował sukcesów dziewczynom "Beniaminka"

We wtorek (25.06) Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki podczas spotkania w Urzędzie Miasta Krosna, pogratulował zawodniczkom i trenerom Beniaminka owocnego sezonu.

Podziękowaliśmy Prezydentowi za miłe słowa i wsparcie miasta w fazie finałowej rozgrywek o Mistrzostwo Polski wręczając pamiątkową fotografię, proporczyk z finałowego spotkania, a także koszulkę Beniaminka. W imieniu dziewcząt, trenerów, rodziców i całego Beniaminka jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaproszenie i ciepłe słowa o naszej Akademii i obiecujemy, że zgodnie z naszym okrzykiem - z pasją, radością i ambicją - będziemy reprezentować Krosno w przyszłym sezonie! - mówi Wojciech Kuźmik Akademia Piłkarska Beniaminek PROFBUD Krosno

W tym sezonie dziewczęta z drużyn Beniaminka U-18 i U-16 osiągnęły:

• Zdobycie srebrnych medali Mistrzostw Polski w kategorii wiekowej U-16. Drużyna w Centralnej Lidze Juniorek U-16 rywalizowała z zespołami z Podkarpacia, Małopolski, Lubelskiego i Świętokrzyskiego, zajmując drugie miejsce w swojej lidze awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. W ćwierćfinale dziewczyny pokonały UKS SMS Łódź, a w półfinale GKS Katowice. Ogromny sukces, bo kluby te są utytułowane w piłce kobiecej. W finale w Ząbkach koło Warszawy, Beniaminek zagrał z Tęczą Bydgoszcz i tu dziewczyny musiały już uznać wyższość rywalek, ale zagrały naprawdę dobre spotkanie. Vice-mistrzostwo Polski Juniorek to jeden z największych sukcesów w piłce juniorskiej w historii Krosna, wcześniej srebrny medal w Mistrzostwach Polski zdobyli tylko Juniorzy Krośnianki Krosno, a było to w 1957 roku.

• Awans do III Ligi Kobiet. Drużyna Beniaminka wygrała rozgrywki IV Ligi Podkarpackiej i awansowała do III Ligi Kobiet, w której w przyszłym sezonie zmierzy się z zespołami z Podkarpacia, Lubelszczyzny, Małopolski i Świętokrzyskiego. Decydujący o awansie mecz rozegrany został na stadionie przy ul. Bursaki. W lidze seniorskiej Beniaminka i Krosno reprezentowały zawodniczki w wieku 18, 17 i 16 lat.

• Awans do Centralnej Ligi Juniorek U-18, ta sama drużyna co grała w seniorskiej IV Lidze Kobiet, wywalczyła awans do Centralnej Ligi Juniorek U-18 i w przyszłym sezonie będzie toczyła rywalizację z najlepszymi zespołami z całej południowej Polski, m.in. z Śląskiem Wrocław, Ślęzą Wrocław, GKS Katowice, Czarnymi Sosnowiec, Rekordem Bielsko Biała, Górnikiem Łęczna, Resovią Rzeszów, FSA Kraków.