Grafika Diety NFZ
06.02.2023

Portal Diety NFZ to sprawdzone przepisy podane w nowy sposób

Ponad 7500 przepisów w różnych kalorycznościach, opracowanych przez dietetyków. Plany żywieniowe oparte na diecie DASH i wiele innych przydatnych porad. Wszystko to znajdziecie w portalu Diety NFZ. Z portalu korzysta już ponad pół miliona użytkowników. Dzięki wprowadzonym zmianom korzystanie z portalu jest teraz jeszcze łatwiejsze.


NFZ uruchomił niedawno nową wersję strony diety.nfz.gov.pl. Poza odnowioną szatą graficzną portal zyskał nowe treści i funkcjonalności.

W portalu znajdziesz:

  • 10 planów żywieniowych opartych na diecie DASH, np.: Hashimoto, cukrzyca, senior, czy classic,
  • możliwość indywidualnego doboru planu żywieniowego do preferencji użytkownika,
  • plan żywieniowy dla całej rodziny,
  • ponad 7500 przepisów w różnych kalorycznościach, opracowanych przez dietetyków,
  • filmy z poradami żywieniowymi i przepisami,
  • trafne porady na temat zdrowego odżywiania,
  • quizy o zdrowych nawykach,
  • e-booki z przepisami.

Korzystanie z portalu jest bezpłatne. Portal spełnia wymogi dotyczące dostępności cyfrowej.

- Portal dzięki różnym formom prezentowanych treści zachęca do pogłębienia wiedzy o zdrowym odżywianiu. Jego dużą zaletą jest możliwość bezpłatnego pobierania planów żywieniowych wraz z listą niezbędnych zakupów według indywidualnych preferencji i potrzeb zdrowotnych - mówi dr Paweł Koczkodaj, zastępca kierownika Zakładu Epidemiologii i Prewencji Pierwotnej Nowotworów w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowym Instytucie Badawczym.

Portal przeznaczony jest nie tylko dla osób zdrowych, które chcą wypracować odpowiednie nawyki żywieniowe – ale jest również wsparciem dla osób chorujących przewlekle (dostępne są plany żywienia m.in. dla chorujących na nadciśnienie czy cukrzycę). Jestem przekonany, że przygotowane narzędzie będzie pomocne w pracy dietetyków, edukatorów zdrowotnych i jest kolejnym, dobrym krokiem w kierunku zwiększenia skuteczności prewencji chorób cywilizacyjnych takich jak otyłość czy nowotwory złośliwe.

O ważnych sprawach w prosty sposób
Nowy portal Diety NFZ to także przejrzyste menu strony i prosta komunikacja. Dzięki tym zmianom każdy użytkownik może w łatwy sposób poruszać się po nowej stronie ­­– nie ważne, czy korzysta z komputera, czy z telefonu.

Przypominamy, po założeniu konta, otrzymasz spersonalizowany plan żywieniowy aż na 28 dni.

- Mówienie o zdrowym żywieniu jest bardzo potrzebne. Jedzenie jest ważne dla dbania o zdrowie nie tylko fizyczne, ale i psychiczne. W portalu Diety NFZ znajdziemy przepisy na potrawy zgodne z wybranym planem żywienia, dostosowanym do stanu zdrowia. Dowiemy się, jaki rodzaj jedzenia jest dla nas odpowiedni, co się dzieje z naszym organizmem, ile kalorii powinniśmy zjadać dziennie. Wartością jest to, że plan posiłków otrzymujemy bezpłatnie, czyli jest dostępny dla każdego. - Katarzyna Szczerbowska, Fundacja eFkropka. - Walorem portalu jest przedstawianie diet jako sposobu odżywiania, bo chodzi o nawyki, o styl życia, a nie o chwilowe zmiany albo odchudzanie. Zaletą portalu jest prosty język przekazu. Cieszy mnie, że portal jest stworzony w taki sposób, aby był jasny, przejrzysty i dostępny dla szerokiej grupy ludzi.- dodaje Katarzyna Szczerbowska.

 

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 515 252 776
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie