„Pola Nadziei” to ogólnoświatowa akcja, która została zapoczątkowana w 1957 roku w Anglii. Jej celem jest wsparcie osób umierających na choroby nowotworowe. W dniu 6 października - Światowym Dniu Opieki Hospicyjnej – tysiące ludzi na całym świecie sadzi przed urzędami, szpitalami, szkołami, na skwerach i parkach żonkile – symbole życia i nadziei.
Na wiosnę odbywa się szeroko zakrojona akcja, polegająca na zbieraniu funduszy dla lokalnych hospicjów. Każdy ofiarodawca otrzymuje w zamian za okazane serce kwiat żonkila lub jego symbol. Od kilkunastu lat akcja ta jest prowadzona w Polsce. Jej prekursorem w naszym kraju jest krakowskie hospicjum im. Św. Łazarza. W naszym regionie rozpoczęliśmy organizować Pola Nadziei w 2008 roku, na początek w Krośnie a później w kilkunastu gminach i parudziesięciu parafiach z powiatów krośnieńskiego, jasielskiego, ustrzyckiego i sanockiego.
13 kwietnia br., w Niedzielę Palmową przy udziale ponad 2 000 wolontariuszy w mieście Krośnie i powiatach krośnieńskim i jasielskim, przeprowadzona zostanie XVI edycja Krośnieńskich Pól Nadziei organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum w Krośnie przy udziale samorządów Miasta Krosna i Gmin: Rymanowa, Jedlicza, Miejsca Piastowego, Korczyny, Iwonicza Zdroju, Wojaszówki, Dukli, Krościenka Wyżnego, Tarnowca, Haczowa, Beska i pracowników UM Krosna, Stowarzyszenia Krośnieńskich Amazonek, placówek oświatowych, Koła Hospicyjno-Charytatywnego i innych organizacji.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta Krosna do wsparcia krośnieńskiego Hospicjum - tak ważnej i potrzebnej dla naszego miasta i regionu instytucji.