Podsumowanie konkursu w krośnieńskim Mechaniku
13.09.2022

Podsumowanie Finału XI edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w krośnieńskim Mechaniku

W krośnieńskim "Mechaniku" 7 września 2022 r. podsumowano XI edycję Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Drużyna z naszego zespołu szkół zajęła w nim II miejsce a Kacper Krępulec został indywidualnym zwycięzcą w kategorii „Młody Mechanik”.


Do szkoły zawitali organizatorzy i sponsorzy prestiżowego konkursu, który odbywał się przy okazji Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ten konkurs zawsze jest dla nasz ważny bo to pracodawcy z branży mechanicznej przygotowali i przeprowadzali te zmagania w części teoretycznej i praktycznej. Nasza drużyna udowodniła, że potrafimy rozumieć współczesne potrzeby kompetencyjne pracodawców i że szkoła zmierza w dobrym kierunku przygotowując na wysokim poziomie kadry dla rynku pracy.

Lista gości, którzy przybyli na tegoroczne podsumowanie, zawierała bardzo znamienite nazwiska m.in.Adrian Dekowski - organizator ogólnopolskich mistrzostw mechaników, Anita Wierciak - Kaperek - dyrektor Biura Marketingu ORLEN OIL, Sebastian Gruszczyński - kierownik Działu Marketingu ORLEN OIL, Grzegorz Duda - kierowca rajdowy, dziennikarz TVN Turbo, ambasador Akademii Młodego Mechanika i Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, Przemysław Muller - dyrektor operacyjny ds. edukacji V8 Team, Robert Szelc - prezes Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie oraz Bronisław Baran – Zastępca Prezydenta Miasta Krosna.

Goście tego wydarzenia oprócz gratulacji, przywieźli i przekazali szkole upominki jak: płyny, oleje i narzędzia, które szkoła będzie mogła wykorzystać podczas zajęć edukacyjnych. Swoje nagrody uczniowie laureaci odebrali w Poznaniu. Podczas spotkania z uczniami nasi goście zachęcali do tego, by uczniowie rozwijali swoje zainteresowania, sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności w konkursach, a także aby nie obawiali się jakiejkolwiek konkurencji zawodowej, bo absolwenci Mechanika mają najlepsze przygotowanie zawodowe do studiów i pracy, a świadczą o tym wyniki konkursów ogólnopolskich oraz rankingi gdzie wiedza i umiejętności absolwentów ZSM w Krośnie są jedne z najwyżej notowanych w skali całego kraju.


Podczas gali, szczególne gratulacje przekazywano uczniom ZSM, a dzisiaj już absolwentom, tj. Kacprowi Krępulcowi i Michałowi Gackowi (laureaci tegorocznych XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – kwiecień 2022). Obydwaj absolwenci od października br. rozpoczynają studia w Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, na kierunku mechanika i budowa maszyn.


W evencie tym brał także udział wielokrotny mistrz rajdowy Grzegorz Duda, który rozmawiał z uczniami wspominając wyścigi rajdowe, trudne drogi do kariery i osiągane sukcesy.

Fotorelację z podsumowania XI Mistrzostw Mechaników zamieszczamy poniżej.

 

 

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie