IV-LIGA-BENIAMINEK-2
15.05.2024

Piłkarki z Beniaminka w najlepszej ósemce w Polsce i blisko III ligi

To były dobre dni dla drużyn dziewcząt z Akademii Piłkarskiej Beniaminek Profbud Krosno. Najpierw w meczu IV Ligi Kobiet pokonały na wyjeździe Stal Łańcut robiąc duży krok ku III lidze.

W meczu ze Stalą mogliśmy poczuć się jak w Lidze Mistrzów. Środowy wieczór, światła, oprawa i kibice sprawili, że obie drużyny podeszły do tego meczu z dużym zaangażowaniem. To było świetne widowisko z obu stron, dużo pięknych akcji, pojedynków i przede wszystkim goli. Cieszę się, że swoją grą mogliśmy dać trochę radości zgromadzonej widowni. A dziewczynom gratuluję kolejnego kroku w realizacji celu. - podsumował spotkanie seniorek trener Dawid Kamola.

Na mecz wyszłyśmy zdeterminowane, by sięgnąć po trzy punkty i zrobić kolejny krok w drodze do awansu. W pierwszych minutach mocno odczułyśmy grę rywalek i wiedziałyśmy, że nie będzie to łatwy mecz. Dobrze, że szybko zdobyłyśmy bramkę, co nas jeszcze bardziej zmotywowało. Z każdą minutą nabierałyśmy pewności siebie i coraz lepiej rozumiałyśmy się na boisku, dzięki temu strzeliłyśmy kolejne dwa gole. - wspomina ten mecz Weronika Wasilewska, strzelczyni trzech goli dla Beniaminka -W drugiej połowie stwarzałaśmy sobie więcej sytuacji bramkowych i gra toczyła się po naszej myśli, brakowało jednak skuteczności, tylko dwie z nich udało nam się wykorzystać. Zdarzały nam się także błędy, które wykorzystały przeciwniczki. Dzięki dobrej współpracy całego zespołu odniosłyśmy zwycięstwo. Teraz przed nami dużo pracy, by dobrze przygotować się do następnego meczu."

Bramki: Weronika Wasilewska 3, Natalia Ligęzka, Kinga Głód.

Skład Beniaminka: Olga Płaza - Paulina Bawor, Patrycja Wołowiec, Maja Krychta, Julia Chramęga (70' Gabriela Labak), Kinga Głód, Aleksandra Helińska, Karolina Józefczyk (46. Malwina Stefanowska), Natalia Kłusek, Natalia Ligęzka, Weronika Wasilewska. Trener Dawid Kamola.

Kilka dni później w ramach Centralnej Ligi Juniorek U-16 krośnianki wygrały z Wisłą Kraków awansując tym samym do grona najlepszych ośmiu drużyn w Polsce w tej kategorii wiekowej! W ćwierćfinale Mistrzostw Polski Beniaminek zmierzy się z zespołem UKS SMS Łódź, a więc klubem, którego seniorska kobiet drużyna walczy o podium w Ekstralidze Kobiet.

Dawid Kamola (trener Beniaminek Girls): "Początek meczu nie należał do najłatwiejszych. Po jednym z szybkich ataków tracimy bramkę. Od tego momentu przewaga w grze naszej drużyny już do końca spotkania nie podlega dyskusji. Dużo składnych akcji zakończonych uderzeniami, a cztery z nich znajdują drogę do bramki. Jedna z bramek autorstwa Julii Miczek, dla której był to pierwszy gol w Centralnej Lidze Juniorek. Chciałbym dziewczynom pogratulować całego sezonu i wykonanej pracy. Nagrodą będzie ćwierćfinał Centralnej Ligi Juniorek U-16. Jestem bardzo zadowolony z postawy całego zespołu. Szczególnie chciałbym wyróżnić dziewczyny, o których zazwyczaj nie piszemy, a wykonują mnóstwo pracy w defensywie. Rozwój ich umiejętności na przestrzeni tego sezonu jest niesamowity. Pociąg jedzie dalej!"

Mecz z Wisłą Kraków był dla nas bardzo ważnym spotkaniem. W pierwszej połowie było trochę nerwowo i straciłyśmy bramkę, na szczęście jeszcze przed przerwą udało się wyrównać wynik. W drugiej połowie pokazałyśmy się z dużo lepszej strony i mecz zakończył się wynikiem 4:1." - relacjonuje spotkanie zawodniczka Beniaminka Olga Kosiek i dodaje - "Cały sezon to świetna praca całego zespołu, która doprowadziła nas do ćwierćfinału CLJ U-16 Jesteśmy bardzo szczęśliwe będąc najlepszej ósemce w Polsce!".