RCKP Sztuka. Obecny! 2022 Audycja muzyczna PIEŚNI NIEPOKORNE grafika pion proj. Ada Jarzębowska.png
12.09.2022

PIEŚNI NIEPOKORNE - audycja muzyczna Studia Piosenki "Swing"

Wydarzeniem PIEŚNI NIEPOKORNE - audycja muzyczna Studia Piosenki "Swing" Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie rozpoczyna sezon artystyczny oraz kolejną edycję programu edukacyjnego dla szkół. Program „Sztuka. Obecny!” Dedykowany jest on zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Swoje miejsce na widowni znajdą miłośnicy muzyki, teatru, literatury czy sztuk wizualnych. Scenę natomiast oddajemy nie tylko profesjonalnym grupom artystycznym, ale także dzieciom i młodzieży - rówieśnikom tych, których zapraszamy.

Autorskie audycje muzyczne to ciepło przyjęta nowość wśród propozycji dla uczniów. Studio Piosenki Swing podczas koncertu wspominać będzie utwory, które kształtowały nie tylko gust całego pokolenia, ale były także wyznacznikiem postaw. Wiele z nich to teksty społecznie zaangażowane, które wywarły ogromny wpływ na społeczeństwo. Maanam, Obywatel GC, Budka Suflera to twórcy, na których nowe utwory czekało się, dyskutowało o nich, nuciło i słuchało. Śpiewane przez nich piosenki były nasycone licznymi metaforami nawiązującymi do ówczesnej sytuacji polityczno-społecznej. Odnosiły się one przede wszystkim do niełatwej w tym czasie codzienności, jak również panujących wówczas nastrojów społecznych zwykłych ludzi. Teksty często nabierały charakteru manifestu, a same utwory stawały się hymnami pokolenia.

 

RCKP Sztuka. Obecny! 2022 Audycja muzyczna PIEŚNI NIEPOKORNE grafika pion proj. Ada Jarzębowska.png [1.99 MB]

 

Termin: 21 września 2022, godz. 10.00

Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1, Krosno - sala widowiskowa

Bilety: 10 zł

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc dla klas / szkół. Na stronie internetowej organizatora znajdują się instrukcje oraz formularz zgłoszeniowy na rok szkolny 2022/2023.

Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Dla kogo: uczniowie szkół ponadpodstawowych

Kategoria: muzyka, historia muzyki, społeczeństwo

Czas trwania: 60 min

Korzyści z uczestnictwa:

dla uczniów: możliwość zapoznania się i przypomnienia twórczości wybitnych artystów, kompozytorów, autorów tekstów i wokalistów, którzy z nimi współpracowali.

dla nauczycieli: analiza tekstów, które ciągle funkcjonują w potocznym języku polskim. Wiele cytatów muzycznych od lat funkcjonuje w przestrzeni społecznej, co świadczy o ich wysokiej wartości artystycznej, nieprzemijającej wraz z upływem czasu.

 

Kto: Studio Piosenki SWING działa od 25 lat i wykształciło wielu adeptów sztuki wokalnej. Instruktorem młodych wokalistów jest Lucyna Durał, która jest równocześnie reżyserem i pomysłodawcą koncertu. Rozpiętość wiekowa uczestników zajęć jest bardzo duża. Najmłodsi mają po 7 lat, najstarsi są już studentami. Wielu z młodych wokalistów SP SWING zdobyło laury konkursów i festiwali różnego stopnia. Z powodzeniem uczestniczą w tak popularnych teraz programach telewizyjnych, jak: The Voice of Poland, Szansa na Sukces czy Mam Talent. Wokalistom towarzyszy zespół muzyczny pod kierunkiem Grzegorza Przepióry - absolwenta Akademii Muzycznej we Wrocławiu, na stałe pracującego w RCKP.

Studio Piosenki Swing, wykonania (kanał YouTube)

 

 

SZTUKA. OBECNY! to program edukacyjny obejmujący wartościowe zjawiska artystyczne z różnych dziedzin, dobrane do wieku ucznia i wzbogacone działaniami dydaktycznymi. Oferta programowa skierowana jest dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Celem projektu jest rozwijanie w uczniach zrozumienia współczesnego świata, wrażliwości artystycznej, poszerzania znajomości kultury i sztuki oraz zapewnienie odpowiedniej jakości oferty artystycznej dla szkół z Krosna i powiatu. Na program składa się szereg wydarzeń: spektakle, widowiska, koncerty, audycje muzyczne. Wydarzenia te odbywają się w czasie roku szkolnego 2022/2023, w terminach niekolidujących z programem szkolnym i prezentowane są na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza.

 

RCKP Sztuka. Obecny! 2022 grafika proj. Ada Jarzębowska.png [2.06 MB]

 

Projekt „Sztuka. Obecny” - sezon 2022/2023 - dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie