Spotkanie w UM Krosna
05.08.2022

Paweł Ginalski podwójny Mistrz Polski w pływaniu stylem klasycznym

Paweł Ginalski zdobył podwójny tytuł Mistrza Polski Juniorów w pływaniu stylem klasycznym na dystansie 100 i 50 m. Tak znaczący sukces nie mógł pozostać niezauważony. Paweł wraz z mamą i trenerem Piotrem Haręzgą przyjęli zaproszenie na spotkanie z Prezydentem Miasta Krosna, które odbyło się w piątek 5 sierpnia w Urzędzie Miasta Krosna.


Oprócz gratulacji i słów uznania Paweł otrzymał upominek w postaci karty podarunkowej na kwotę 500 zł, które w imieniu prezydenta, przekazał Bronisław Baran Zastępca Prezydenta Miasta Krosna.


Paweł Ginalski (ur. 2008) jest zawodnikiem Klubu Sportowego Swim2Win Krosno od 2017 roku. W tym okresie Paweł poznawał tajniki treningu pływackiego osiągając coraz to lepsze rezultaty.
Dał się poznać najpierw w województwie będąc wielokrotnym mistrzem okręgu podkarpackiego i członkiem kadry wojewódzkiej. W ubiegłym roku jego wyniki zostały docenione i zauważone poprzez powołanie do kadry narodowej.
W lipcu br. Paweł startował w Mistrzostwach Polski, w których startowało prawie 600 zawodników ze 177 klubów. Paweł specjalizując się w stylu klasycznym osiągnął historyczne wyniki dla krośnieńskiego i podkarpackiego pływania.
W wyścigu na 100 m stylem klasycznym oprócz tego, że zdobył tytuł Mistrza Polski to jeszcze poprawił piętnastoletni rekord Polski i jako pierwszy zawodnik w historii naszego kraju w tej kategorii wiekowej złamał barierę jednej minuty i siedmiu sekund (jego czas 1:06.89).
W wyścigu na 50 m stylem klasycznym Paweł ustanowił kolejny rekord Polski a czas 30:33 dał mu tytuł Mistrza Polski i złoty medal.
W wyścigu na 200 m stylem klasycznym Paweł zdobył brązowy medal.
Aktualnie w nieoficjalnym rankingu europejskim Paweł ze swoimi wynikami plasuje się na drugim miejscu w swojej kategorii wiekowej zarówno na dystansie 50 jak i 100 metrów w stylu klasycznym.


Jestem niezwykle dumny, że to właśnie krośnianin, wychowanek Klubu Swim2Win, odnosi tak znaczące sukcesy, zaznaczając nasze miasto na pływackiej mapie Polski. – napisał w liście gratulacyjnym Prezydent Miasta Krosna. Jestem przekonany, że te niezwykłe osiągnięcia to jednak dopiero początek wielkiej kariery sportowej, której z pewnością będziemy kibicować. – czytamy dalej w liście prezydenta.

Trenerem Pawła jest Piotr Haręzga.

W liście z gratulacjami dla trenera prezydent napisał m.in.:
Na te wysokie wyniki składają się niewątpliwie, nie tylko wysiłek i talent sportowców, ale również zaangażowanie i profesjonalizm trenerów. Jestem przekonany, że dalsza działalność klubu zaowocuje kolejnymi sukcesami.

 

 

 

 

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie