12.11.2014

Otwarty Turniej Szachowy "O uścisk dłoni Prezydenta Miasta Krosna 2014"

Od 12 września do 7 listopada w każdy piątek w Ogródku Jordanowskim przy ul. Grodzkiej w Krośnie odbywał się I Otwarty Turniej Szachowy "O uścisk dłoni Prezydenta Miasta Krosna 2014". Piotr Przytocki Prezydent Miasta Krosna inaugurował rozpoczęcie turnieju, a 7 listopada osobiście wręczył nagrody najlepszym szachistom.

W turnieju udział wzięło 23 zawodników reprezentujących kluby z: Krosna i Krościenka Wyżnego. Turniej rozgrywany był tempem 90 minut na zawodnika na dystansie 9 rund, systemem szwajcarskim, kojarzenie komputerowe. Zawodnicy toczyli zacięte potyczki w kategoriach do lat: 10, 12, 16, Dziewcząt i Open. Turniej odbywał się w sportowej atmosferze.

Otwarty Turniej Szachowy

Zwycięzcą grupy do lat 10 został brązowy medalista SzOMN Michał Guzik 5.0 pkt., drugie miejsce zajął Aleks Szczepanik 2.0 pkt., atrzecie miejsce Wiktor Baran 1.5 pkt

Zwycięzcą grupy do lat 12 został Dominik Gazda 4.5 pkt., drugie miejsce zajął Mikołaj Najbar 4.0 pkt., trzecie miejsce Mateusz Jaszczuk 3.0 pkt., czwarte miejsce Wiktor Nguyen 3.0 pkt., piąte miejsce Kacper Mika 3.0 pkt., szóste miejsce Maciej Styburski 3.0 pkt., siódme Jakub Więch 2.5 pkt., a ósme Jakub Tęczar.

Zwycięzcą grupy do lat 16 został Kacper Guzik 4.5 pkt.

Zwyciężczynią grupy dziewcząt została Anna Winter 4.5 pkt., drugie miejsce zajęła Izabela Trybus 4.0 pkt., trzecie miejsce Karolina Hryceńko 4.0 pkt., czwarte miejsce Karolina Głowacka 3.0 pkt.

Zwycięzcą grupy Open został Adam Składanowski 8.5 pkt., drugie miejsce zajął Maciej Raus 6.5 pkt., trzecie miejsce Wojciech Guzik 6.5 pkt., czwarte miejsce Łukasz Lorens 5.5 pkt., piąte miejsce Józef Wojewoda 5.5 pkt., szóste miejsce Wacław Raus 5.0 pkt. i siódme Karolina Głowacka 3.0 pkt.

Najmłodszym uczestnikiem turnieju został Baran Wiktor, a najstarszym Wacław Raus. Turniej sędziował Adam Składanowski (sędzia klasy II).

Zwycięzcy z rąk Prezydenta Miasta Krosna Piotra Przytockiego i Prezesa KKSz Urania Krosno Pana Wojciecha Guzika otrzymali: szklane puchar, dyplomy i  nagrody rzeczowe.

Fundatorem nagród dla dzieci był Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki. W grupieseniorów puchary ze szkła ufundowała Huta Szkła ArtystycznegoZorza”, natomiast nagrody rzeczowe firma „Mikrotech” S.A. – Fabor w Krośnie.

Organizatorzy składają szczególne podziękowania Prezydentowi Miasta Krosna - Piotrowi Przytockiemu, który zgodził się objąć swoim patronatem ten turniej szachów klasycznych w Krośnie, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Krośnie - Jolancie Matys za udostępnioną salę i catering, Oliwii Zalibowskiej za osobiste przybycie na zakończenie turnieju i ufundowanie nagród, Wojciechowi Guzikowi za nieocenioną pomoc przy organizacji turniejui poszukiwaniu ciągle nowych sponsorów królewskiej gry, Klaudynie Konarzewskiej za malownicze zdjęcia w całym turnieju, Marii Kotowicz za wspieranie już od dłuższego czasu naszych inwencji oraz wszystkim rodzicom, którzy z zaangażowaniem poświęcali swój czas.

Mamy nadzieję, że ta inicjatywa, klasycznego turnieju szachowego zostanie podtrzymana i kontynuowana w latach następnych.