XIX Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate w Tarnowskich Górach
22.10.2018

Oliwia Krupa Mistrzynią Polski Juniorów Młodszych Kyokushin Karate

W ubiegłą sobotę 20 października 2018 r., w Tarnowskich Górach, odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate Open Seniorów i Juniorów Młodszych (14-15 lat). Bezapelacyjnie największy sukces osiągnęła Oliwia Krupa, która w konkurencji kata sięgnęła po tytuł Mistrzyni Polski.

Zawody były organizowane przez Tarnogórski Klub Sportowy Karate  prowadzony przez shihan Bogdana Lubosa. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibóg. W mistrzostwach wystartowało 241 zawodników z 81 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało czworo zawodników: trzech juniorów młodszych (kata i kumite), jeden senior (kata) oraz shihan Roman Woźniak w roli trenera i sędziego.

Oliwia Krupa po pierwszej turze, w której zawodniczki wykonywały pinian sono ni, objęła prowadzenie wśród trzydziestu pięciu startujących zawodniczek i po pokazowym wykonaniu tsuki no kata w drugiej turze mogła świętować zdobycie prestiżowego tytułu Mistrzyni. Sięgając po upragnione złoto Oliwka pokazała, iż poświęcenie czasu, zaangażowanie podczas treningów i ciężka praca, przekładają się na sukcesy na mistrzowskim poziomie.

O braku szczęścia może mówić Wiktoria Bilska, startująca w tej samej kategorii kata, co Oliwia, której do podium zabrakło 0.3 punktu. Ostatecznie uplasowała się na piątym miejscu.

Jedyny senior, Kryspin Paradysz, awansował do II tury w której, po wykonaniu sushi ho, zajął ósme miejsce.

Oliwia Krupa Mistrzynią Polski Juniorów Młodszych Kyokushin Karate - zdjęcie w treści  nr 1

Korneliusz Paradysz, w mocno obsadzonej kategorii (ponad czterdziestu zawodników w kata) zajął dziesiąte miejsce. W kumite uległ późniejszemu mistrzowi i ostatecznie zajął piąte miejsce.

Zobacz tabelę wyników juniorów.

Zobacz tabelę wyników seniorów.

Zobacz pełną klasyfikację zawodów.

Wielkie brawa dla całej startującej czwórki – dziękujemy za walkę i  niezapomniane emocje! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.