Piłka do koszykówki - freepick
16.01.2024

Miasto Szkła Krosno - Enea Basket Poznań

Koszykarska karuzela mocno przyspieszyła. Po sobotnim derbowym pojedynku koszykarze Miasta Szkła Krosno nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek. Już we środę podopieczni Edmunds’a Valeiko podejmą na krośnieńskim parkiecie zespół Enea Basket Poznań.

Mecz w stolicy Wielkopolski nie był zbyt udany dla naszego zespołu. Dobra pierwsza połowa, wygrana przez Biało-Zielonych 33:34 a po niej katastrofalna 3 kwarta przegrana 25:12, która jak się okazało zaważyła o końcowym wyniku spotkania (78:68). Na domiar złego, na wskutek kontuzji, z rotacji wypadł Patryk Stankowski. Najskuteczniejszym zawodnikiem Szklanego Teamu w meczu 1 rundy był Myles Rasnick – 23 punkty.

Środowy pojedynek będzie okazją na rewanż podopiecznym Przemysława Szczurka oraz podtrzymanie zwycięskiej serii. Każdy punkt ma znaczenie w walce o jak najwyższe miejsce przed fazą playoff. Ligowa stawka jest bardzo wyrównana a w meczach na własnym parkiecie mamy szóstego zawodnika, jakim są nasi Kibice. Taką przewagę trzeba wykorzystywać.

Liderem zespołu z Poznania jest amerykański rozgrywający Brandon Randolph który zdobywa w każdym meczu średnio 18,7 punktów, 6 zbiórek i rozdaje 5,8 asyst. W pierwszej piątce najskuteczniejszych koszykarzy Enea Basket Poznań jest aż 3 byłych zawodników krośnieńskiej drużyn: Wojciech Fraś (14,7 pkt.), Piotr Wieloch (13,3 pkt), oraz Marcin Dymała (9,9 pkt.) . Z kadry naszego rywala trzeba jeszcze wspomnieć o doświadczonym silnym skrzydłowym z ekstraligowym doświadczeniem – Hubercie Pabianie. Liczymy na Wasze wsparcie, mimo meczu w środku tygodnia. Bądźcie naszym szóstym zawodnikiem! Początek meczu o godzinie 18:00.

Najbliższy mecz Szklanego Teamu dedykujemy firmie Transition Technologies – Control Solutions, która od lat wspiera nasza drużynę. Transition Technologies-Control Solutions, działa w ramach Grupy Kapitałowej Transition Technologies i specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnych systemów automatyki przemysłowej. Więcej o naszym sponsorze na stronie: www.tt-cs.com.pl.

W przerwie meczu na Kibiców czeka konkurs rzutu z połowy z nagrodą 1000 zł ufundowaną przez salon Pasja Hair & Beauty . Przez całe spotkanie do dyspozycji naszych najmłodszych Kibiców będzie dostępny kącik zabaw. Przerwy pomiędzy kwartami umilą występy cheerleaderek z Akademii Fragolin. Oprawę muzyczną w trakcie meczu gwarantuje DJ Kusy.

Przypominamy, że bilety można kupić za pośrednictwem portalu abilet.pl. Liczymy na Was i głośny doping od pierwszej minuty meczu. Kasa biletowa czynna od godziny 16:00.