Karta Mieszkańca trzymana w dłoni
19.06.2023

Masz Krośnieńską Kartę Mieszkańca? Dowiedz się co musisz zrobić żeby nadal korzystać ze zniżek

Do końca czerwca 2023 r. trwa weryfikacja danych posiadaczy Krośnieńskiej Karty Mieszkańca, czyli potwierdzenie adresu zameldowania i rozliczenia podatku dochodowego na rzecz miasta.

 

Krośnieńska Karta Mieszkańca
Program „Krośnieńska Karta Mieszkańca” jest realizowany w Krośnie od 1 czerwca 2017 r. Został opracowany z myślą o mieszkańcach miasta tak aby ułatwić im dostęp do różnego rodzaju usług w systemie rabatowym. Karta jest wydawana mieszkańcom Krosna i osobom, które tutaj płacą swoje podatki i korzystają z większości usług.

Jakie korzyści daje Krośnieńska Karta Mieszkańca
Z Kartą Mieszkańca możesz korzystać z atrakcji miejskich znacznie taniej. Zniżki obowiązują m.in. na wszystkie wydarzenia realizowane przez RCKP, zwiedzanie muzeów i wystaw, bilety do artKina, do parku linowego, na basen, a w ziemie na lodowisko czy wyciąg narciarski. To tylko kilka przykładów gdzie można skorzystać z rabatu. Jeśli chcesz wiedzieć więcej sprawdź pełną listę partnerów KKM, którzy oferują posiadaczom Karty Mieszkańca, zniżki na swoje usługi.

Weryfikacja danych posiadaczy Krośnieńskiej Karty
Urząd Miasta Krosna od 1 do 30 czerwca weryfikuje dane właścicieli krośnieńskich kart pod kątem zameldowania i miejsca odprowadzenia podatku od dochodów. Ta coroczna weryfikacja jest konieczna, by wykluczyć przypadki nieprawnego korzystania z oferowanych rabatów i ulg przez osoby, które nie są już mieszkańcami Krosna i nie płacą w mieście podatków. Program rabatów w ramach Krośnieńskiej Karty Mieszkańca jest w całości finansowany z budżetu Miasta Krosna, więc powinni z niego korzystać mieszkańcy miasta.
Nie martw się Twoje dane są bezpieczne. Dane osobowe, podawane we wniosku służą nam wyłącznie do wydania karty i są chronione zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE).

Nadal mieszkasz i płacisz podatki w Krośnie, czyli nic się nie zmienia
Jeśli jesteś mieszkańcem Krosna i od czasu złożenia wniosku o Kartę Mieszkańca, masz nieprzerwanie meldunek w Krośnie i tu płacisz podatki, nie musisz nic robić. Ważność Twojej karty jest automatycznie przedłużona na kolejny rok. Zachowujesz prawo do wszystkich dotychczasowych ulg i zniżek, a Twoja karta jest aktywna.

Zmienił się Twój adres zameldowania lub płacisz podatki w innej gminie, niestety nie skorzystasz z krośnieńskich rabatów
Jeżeli od czasu kiedy otrzymałeś Kartę Mieszkańca, wymeldowałeś się z Krosna lub zdeklarowałeś, że Twój podatek dochodowy ma zasilić budżet innej gminy niż naszego miasta, tym samym utraciłeś prawo do korzystania z Krośnieńskiej Karty Mieszkańca. Twoja karta od 1 lipca będzie nieaktywna, a zniżki i rabaty nie będą naliczane.

Coś się zmieniło, czyli musisz przyjść do urzędu i okazać dokumenty uprawniające do posiadania Karty Mieszkańca
Jeśli w ostatnim roku wymeldowałeś się z Krosna ale nadal tu mieszkasz i płacisz tu podatki to musisz potwierdzić ten stan w urzędzie. To da ci prawo do dalszego korzystania z przywilejów posiadacza karty, ale musimy to zweryfikować.
Jeśli przy złożeniu wniosku wpisałeś swój numer telefonu (i jest on nadal aktualny) niebawem otrzymasz sms o konieczności złożenia wniosku o przedłużenie ważności karty na kolejny rok. W takim przypadku musisz okazać dokumenty potwierdzające rozliczenie podatku (deklaracja podatkowa PIT) i na podstawie złożonego wniosku przedłużymy ważność Twojej karty żebyś nadal mógł korzystać z rabatów i zniżek.

Jak i gdzie można zweryfikować Krośnieńską Kartę Mieszkańca?
Wniosek o przedłużenie ważności karty możesz złożyć osobiście w urzędzie miasta lub drogą elektroniczną korzystając z platformy EPUAP.

 • osobiście
  Stanowisko do obsługi posiadaczy Krośnieńskiej Karty Mieszkańca znajduje się w głównym budynku Urzędu Miasta Krosna przy ul. Lwowskiej 28 a na parterze.
  Klientów obsługujemy w godzinach:
  poniedziałek 8:00 - 16:00
  wtorek - czwartek 8:00 - 15:00
  piątek 8:00 - 14:00
 • drogą elektroniczną
  Wyślij dokumenty korzystając z platformy EPUAP – z listy spraw wybierz pismo ogólne. Pamiętaj! Żeby wysłać dokumenty przez EPUAP musisz mieć profil zaufany lub używać podpisu kwalifikowanego.


Jeśli masz wątpliwości czy Twoja karta jest nadal aktywna zawsze możesz to sprawdzić. Wystarczy zadzwonić na numer telefonu 13 47 43 022 lub przyjść do urzędu.

Zapraszamy.

 

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie