RCKP Manufaktura wyobraźni 2024 fot. Michał Maślany
12.06.2024

MANUFAKTURA WYOBRAŹNI, CZYLI WAKACJE W RCKP

„Manufaktura Wyobraźni 2024” to wyjątkowe wydarzenie, które ma na celu uwolnienie kreatywności. Dzięki różnorodnym - a często nawet zaskakującym - warsztatom, uczestnicy będą mieli okazję malować, rysować, tworzyć, opowiadać historie oraz eksperymentować z różnymi technikami. To wszystko razem składa się na magiczne miejsce, w którym wyobraźnia staje się rzeczywistością! Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza do wspólnego spędzenia wakacji!

 

 

Manufaktura Wyobraźni 2024 to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego wyobraźnia staje się rzeczywistością. Dzięki różnorodnym warsztatom, które mają na celu uwolnienie kreatywności, uczestnicy będą mieli okazję malować, rysować, tworzyć, opowiadać historie oraz eksperymentować przy tym z różnymi technikami. To idealne miejsce, by nawiązać nowe przyjaźnie i kreatywnie spędzić czas. Warto zapisać się już dziś i razem z nami magicznie spędzić wakacje! - tak całe wydarzenie podsumowują Weronika Matelowska i Amelia Wojciechowska.

 

*Podczas zajęć dowiesz się od instruktorów, które z powstałych prac odbierzesz później - część z nich wydrukujemy specjalnie dla Ciebie, a część wypalimy. Na efekty własnej pracy warto zaczekać.

 

 

Plan na lipiec i sierpień. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy:

M - jak manufaktura, W - jak wyobraźnia
Termin: 3 lipca 2024, grupa młodsza (7-10 lat) 9.30-11.00; grupa starsza (11-14 lat) 12.00-14.00
Hasło przewodnie: Twórzmy scenografię razem!

Zapraszamy na warsztaty twórcze, podczas których Twoja kreatywność może rozkwitnąć! W trakcie tych inspirujących spotkań będziemy nie tylko tworzyć, ale także odkrywać nowe sposoby wyrażania siebie poprzez sztukę. Wspólnie ozdobimy dwie ogromne litery M i W, wykorzystując różnorodne techniki malarskie i rysunkowe. Twoja wyobraźnia będzie kluczowym elementem naszej wspólnej przestrzeni, a naszym mottem będzie hasło: „Twórzmy scenografię razem!” Dołącz do nas i daj się ponieść twórczej energii!

Krosno - Opowiedz mi historię
Termin: 10 lipca 2024, grupa młodsza (7-10 lat) 9.30-11.00; grupa starsza (11-14 lat) 12.00-14.00
Hasło przewodnie: Każda kostka to nowa opowieść!

Zapraszamy na warsztaty „Krosno - Opowiedz mi historię”, gdzie magia opowiadania historii ożywa! W trakcie tego wyjątkowego spotkania stworzymy grę, w której uczestnicy będą wymyślać historie na podstawie obrazków z kostek. To nie tylko kreatywna zabawa, ale także okazja do odkrycia nieskończonej liczby opowieści. Własnoręcznie wykonasz sakiewkę oraz sześć innych niż wszystkie kości do gry, które staną się kluczem do tworzenia unikalnych historii. Każda kostka to nowa opowieść, a Twoja wyobraźnia będzie naszym przewodnikiem w świecie narracji. Dołącz do nas i pozwól swojej kreatywności się rozwijać!

Mali malują wielkich - Mistrzowskie reprodukcje
Termin: 17 lipca 2024, grupa młodsza (7-10 lat) 9.30-11.00; grupa starsza (11-14 lat) 12.00-14.00
Hasło przewodnie: Wielcy mistrzowie w małych rękach!

Zapraszamy na warsztaty „Mali malują wielkich - Mistrzowskie reprodukcje”! To wyjątkowa okazja, aby stać się częścią historii sztuki i stworzyć swoje własne arcydzieło. W trakcie tych tradycyjnych warsztatów będziemy malować reprodukcje dzieł wielkich mistrzów na płótnie. To zachęta do odkrywania swojego artystycznego potencjału i tworzenia czegoś zaskakującego. Niech Twoje ręce staną się narzędziem, które ożywi dzieła mistrzów i wpisze je w nowy, współczesny wymiar. Dołącz do nas i zanurz się w świecie sztuki!

 

RCKP Manufaktura wyobraźni 2024 plakat projekt Amelia Wojciechowska.png [1.15 MB]

 

Tak się składa Krosno - Stwórz z nami Puzzle
Termin: 24 lipca 2024, grupa młodsza (7-10 lat) 9.30-11.00; grupa starsza (11-14 lat) 12.00-14.00
Hasło przewodnie: Sztuka, która łączy!

Zapraszamy na jedyne takie wydarzenie w Krośnie! „Tak się składa Krosno - Stwórz z nami Puzzle” to okazja, by wziąć udział w tworzeniu wielkoformatowego obrazu przedstawiającego piękne symbole naszego miasta, które łączą historię, kulturę i społeczność. Wspólnie pomalujemy poszczególne fragmenty Krośnieńskiej architektury w dużym formacie. Każdy uczestnik będzie mógł wyrazić swoją kreatywność, dodając swoje unikalne akcenty. Po zakończeniu malowania stworzymy z naszego wspólnego dzieła małe puzzle. Każdy otrzyma swoją część obrazu, którą będzie mógł zabrać do domu. To nie tylko tworzenie obrazu, ale także okazja do spotkania innych pasjonatów sztuki i wspólnego działania. Nie przegap tego wyjątkowego wydarzenia! Dołącz do nas i stwórzmy razem coś pięknego.

Plecak / Torba z wyobraźnią
Termin: 31 lipca 2024, grupa młodsza (7-10 lat) 9.30-11.00; grupa starsza (11-14 lat) 12.00-14.00
Hasło przewodnie: Twoja torba, Twoja historia!

„Plecak / torba z wyobraźnią” to kolejne wydarzenie, które pozwoli Ci nadać swojemu plecakowi lub torbie unikalny charakter! Wykorzystaj swoją kreatywność i pomaluj wybraną torbę lub plecak. Możesz wyrazić siebie, tworząc abstrakcyjne wzory czy postacie. Dodaj unikalne detale! Możesz przyszyć kolorowe koraliki, przyczepić haftki albo ozdobić torbę materiałowymi kwiatkami. Wyraź w ten sposób swoją osobowość i styl. „Twoja torba, Twoja historia” - niech stanie się ona wyrazem Twoich pasji, zainteresowań i wspomnień. Dołącz i stwórz niepowtarzalny dodatek, który będzie Ci towarzyszył w codziennych przygodach.

Ceramiczne cuda - miseczka i kubek
Termin: 7 sierpnia 2024, grupa młodsza (7-10 lat) 9.30-11.00; grupa starsza (11-14 lat) 12.00-14.00
Hasło przewodnie: Twórz z gliny, twórz z serca!

„Ceramiczne cuda - miseczka i kubek” to wyjątkowe wydarzenie, które pozwoli Ci przenieść swoje pomysły na glinę i stworzyć własną, niepowtarzalną miseczkę lub kubek! Podczas warsztatów nauczysz się podstawowych technik ceramicznych. Będziesz mógł/a formować glinę, tworzyć kształty miseczki i kubka oraz wykorzystywać różne narzędzia. Twoja miseczka lub kubek będą unikalne, bo stworzone przez Ciebie z sercem. „Twórz z gliny, twórz z serca!” to zachęta do wyrażania siebie poprzez sztukę. Niech Twoje dzieło będzie pełne emocji i indywidualności. Nie przegap tej okazji!

Mali malują wielkich - Mistrzowskie reprodukcje 2
Termin: 14 sierpnia 2024, grupa młodsza (7-10 lat) 9.30-11.00; grupa starsza (11-14 lat) 12.00-14.00
Hasło przewodnie: Kreatywność nie zna granic!

„Kreatywność nie zna granic!” - odkryj w sobie artystę! Kontynuujemy naszą fascynującą podróż w świat wielkich mistrzów! Ponownie zapraszamy dzieci i młodzież na kolejną edycję warsztatów, podczas których będą mogli malować reprodukcje słynnych obrazów na płótnie. Zainspiruj się wielką sztuką i stwórz swoje własne arcydzieło! Podczas wydarzenia poznasz techniki malarskie wykorzystywane przez mistrzów, odkryjesz tajemnice kompozycji i kolorów, rozwiniesz swoją kreatywność i wyobraźnię. Zapraszamy na zajęcia „Mali malują wielkich - Mistrzowskie reprodukcje”.

 

RCKP Manufaktura wyobraźni 2024 plakat projekt Weronika Matelowska.png [1.25 MB]

 

Ogród wiszący - Makrama i kwiaty
Termin: 21 sierpnia 2024, grupa młodsza (7-10 lat) 9.30-11.00; grupa starsza (11-14 lat) 12.00-14.00
Hasło przewodnie: Kwiaty w powietrzu, radość w sercu!

„Kwiaty w powietrzu, radość w sercu!” - Warsztaty tworzenia wiszącego kwietnika techniką makramy. Na warsztatach stworzysz własny wiszący kwietnik! Razem będziemy ozdabiać glinianą doniczkę oraz tworzyć piękną dekorację, używając techniki makramy. Połącz kreatywność z rzemiosłem i zabierz do domu unikalną ozdobę, która ożywi przestrzeń Twojego ogrodu lub domu. Razem z nami poznasz tajniki makramy, odkryjesz, jak zrobić piękny wiszący kwietnik, wykorzystasz swoją wyobraźnię, tworząc unikalny element dekoracyjny. Weź udział w wyjątkowych warsztatach - „Ogród wiszący - Makrama i kwiaty”!

Wiszący zegar - Akcja zdobienie
Termin: 28 sierpnia 2024, grupa młodsza (7-10 lat) 9.30-11.00; grupa starsza (11-14 lat) 12.00-14.00
Hasło przewodnie: Czas na piękno!

Czy kiedykolwiek marzyłeś o stworzeniu własnego, niepowtarzalnego zegara ściennego? Teraz masz okazję! Zapraszamy na warsztaty „Wiszący zegar - Akcja zdobienie”! Na naszych warsztatach poznasz tajniki różnych technik zdobienia i stworzysz piękny zegar, który będzie ozdobą każdego wnętrza. Zapewnimy Ci wszystko, czego potrzebujesz, nie musisz niczego przynosić! Razem z naszymi doświadczonymi instruktorami pomożemy Ci krok po kroku stworzyć zegar. Twój zegar będzie wyjątkowy, bo to Ty go stworzysz! „Czas na piękno!” - niech wynik Twojej wyobraźni zawiśnie na ścianach Twojego domu! To doskonała okazja, aby spędzić czas twórczo i zdobyć nowe umiejętności. Nie czekaj, zarezerwuj swoje miejsce już teraz!

 


Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1, Krosno, województwo podkarpackie
Termin: lipiec - sierpień 2024
Godzina: grupa młodsza (7-10 lat) 9.30-11.00; grupa starsza (11-14 lat) 12.00-14.00
Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

 


 

Liczba miejsc ograniczona. Bilety / zgłoszenia: RCKP


Jak dołączyć do zajęć: wystarczy zakupić bilet na wybrane przez siebie zajęcia oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy (pamiętaj o kolejności, w formularzu zapytamy o numer biletu). Jeśli potrzebujesz fakturę za udział w zajęciach - przed zakupem biletu i uzupełnieniem formularza - zadzwoń do naszej kasy biletowej tel. 13 43 218 98 wew. 159 lub skontaktuj się mailowo: bilety@rckp.krosno.pl
Dla kogo: zajęcia prowadzimy dla dwóch grup wiekowych - od 7 do 10 lat i od 11 do 14 lat
Czy poradzę sobie podczas zajęć / czy moja pociecha poradzi sobie podczas zajęć: tak, nasi instruktorzy mają doświadczenie w prowadzeniu zajęć, pracą z osobami w różnym wieku oraz wiedzę, pomysły i dobre chęci do pracy i twórczego działania

Koszt zajęć: 30 zł za pojedyncze zajęcia
Bilety w sprzedaży w kasie RCKP: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)
Godziny otwarcia kasy RCKP: poniedziałek - piątek 10.00-17.30 oraz na godzinę przed wydarzeniami oraz w sprzedaży online: https://bilety.rckp.krosno.pl/

 

 

[opracowanie informacji prasowej, identyfikacja wizualna cyklu: Weronika Matelowska, Amelia Wojciechowska / Marketing Internetowy PANS Krosno]

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 430 01
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 515 252 776
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie