WAKACJE_plakat
17.06.2024

Mamo, tato w bibliotece spędzam lato, czyli wakacje 2024 w KBP

Krośnieńska Biblioteka Publiczna przygotowała na wakacje specjalną ofertę dla dzieci spędzających lato w mieście. Cykliczne zajęcia w trakcie których na młodych krośnian czeka dobra zabawa. Będzie to czas spędzony twórczo, kreatywnie i na pewno nikt nie będzie się nudził. Jak zawsze w bibliotece wszystkie zajęcia są bezpłatne! I będą realizowane w Bibliotece Gł. przy ul. Wojska Polskiego oraz w czterech filiach KBP.

 


Szczególnie zachęcamy do zapisania się na zajęcia w Oddziale dla Dzieci, które będą się odbywać w każdą środę w godz. 10.00-12.00 pn. „O czym dudni woda w studni”. To tytuł jednej z bajek z książki Joanny Papuzińskiej „Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe. Podkarpacie” i to właśnie ta książka będzie inspiracją do kolejnych wakacyjnych warsztatów. Jak się można domyślić będą to zajęcia na których uczestnicy poznawać będą tradycje i historie Podkarpacia. I tak na dzieci czekają m.in. warsztaty ceramiczne, sgraffito, malowanie na szkle, tworzenie makiet cerkwi czy chyży, zajęcia z tworzenia biżuterii łemkowskiej, warsztaty rzemieślnicze.


Te wakacyjne zajęcia w Oddziale dla Dzieci, będą realizowane w ramach projektu „Dziedzictwo warte zachowania!” dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2024.

 

WAKACJE_plakat.jpg [266.08 KB]

 


Natomiast w Filii nr 1 przy ul. Decowskiego 46 (Polanka) w każdy wtorek dzieci będą mogły wziąć udział spotkaniach pod hasłem „Lato z książką i nie tylko” i tu uczestnicy będą poznawać „literaturę na czterech łapach” czyli książki o zwierzętach, żeby później kreatywnie podczas zajęć plastycznych „przetwarzać” usłyszane historie.


Natomiast Filia nr 3 przy ul. Witosa 1e (Guzikówka) zaprasza dzieci w środy od 10.30 do 12.00 na „Wakacyjne przygody wśród książek”, a w programie m.in. głośne czytanie fragmentów książek Joanny Jagiełło z serii „Dzikusy”; warsztaty plastyczne różnymi technikami z użyciem m.in. surowców wtórnych; turnieje gier planszowych, zabawy integracyjne - z chustą Klanzy, z Bum-Bum Rurkami i inne zabawy zespołowe.


Filia nr 6 przy ul. Ordynackiej 8 (Rynek) zaprasza w czwartki 11.00-12.30 na spotkania w świecie bajek. Wszystkie realizowane zajęcia poprzedzone będą projekcją edukacyjnych bajek i filmów, które stanowić będą inspiracje do twórczych zajęć plastycznych i zabaw. W tej samej filii w wakacyjne wtorki będzie można przyjść na zajęcia z wykorzystaniem klocków Lego.

Natomiast Filia nr 7, ul. Rzeszowska 1 (Turaszówka) zaprasza w czwartki w godz. 11.00-12.00 na „wakacyjne poczytajki” w trakcie których dzieci poznają przygody książkowo-filmowych bohaterów jak Fraklin, Noddi, Bolek i Lolek czy Kicia Kocia.

 

 

 

 

 

 

Szczegółowy harmonogram spotkań znajduje się na stronie: www.kbp.krosno.pl

 

 

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 430 01
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 515 252 776
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie