Magdalena Wałęga z Krosna na zawodach judo w Berlinie
19.10.2023

Magdalena Wałęga z Krosna przywiozła brązowy medal z Berlina

W dniach 14-15 października w Berlinie odbył się Puchar Europy kadetów (U18 - do 18 lat) w judo. W zawodach rywalizowała krośnianka Magdalena Wałęga, judoczka UKS SKORPION Judo Krosno. W stolicy Niemiec reprezentowała nasz kraj. Magdalena wywalczyła brązowy medal w kategorii wagowej do 57 kg.

Krośnianka stoczyła 6 bardzo dobrych, ciężkich walk pokonując reprezentantki Niemiec, Szwajcarii, Serbii, Izraela i Holandii - walce o brąz. Przegrała tylko w ćwierćfinale z Włoszką, triumfatorką tej kategorii wagowej. Zawody pucharu są rankingowe, a zdobyte punkty otwierają judoczce drogę do startu w najważniejszych zawodach - Mistrzostwach Europy.

W zawodach udział wzięło 385 judoków z 24 krajów, w kategorii Magdy rywalizowało 37 zawodniczek, a reprezentacja Polski zdobyła w całych zawodach 12 medali. Trenerem klubowym Magdaleny jest Paweł Juryś.

Magdalenie serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz samych zwycięskich walk.