„KROSNO – NIE ZGADZA SIĘ NA SMOG” - happening
25.09.2023

„KROSNO – NIE ZGADZA SIĘ NA SMOG”

W piątek 22 września o godz. 10.00 rozpoczął się na Krośnieńskim Rynku happening antysmogowy „KROSNO – NIE ZGADZA SIĘ NA SMOG” w związku z tym, że tegoroczna edycja została zorganizowana podczas „Europejskiego Tygodnia Mobilności” to było dodatkowe hasło: „Oszczędzaj energię”.


W happeningu wzięli udział uczniowie krośnieńskich placówek oświatowych od przedszkolaków przez uczniów szkół podstawowych na uczniach szkół ponadpodstawowych kończąc. Uczestnicy skandowali wymyślone przez siebie hasła antysmogowe, a także te dotyczące oszczędzania energii. Młodzież przybyła na happening była wyposażona w transparenty z nośnymi hasłami. Całość wydarzenia prowadziło Stowarzyszenie EKOSKOP z Rzeszowa - proekologiczna Organizacja Pożytku Publicznego. Prowadzący przekonywali młodzież żeby korzystali z ekologicznych środków transportu, zażywając przy tym ruchu tj. jeździli na hulajnogach lub rowerach albo chodzili pieszo zamiast być wszędzie wożonym przez rodziców.  Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, mówiąc do zgromadzonej młodzieży, podkreślał jak ważne są odnawialne źródła energii.


W piątek wszystkie linie komunikacji miejskiej MKS były darmowe co miało skłonić użytkowników samochodów do pozostawienia ich chociaż na ten jeden dzień.


Tegoroczny happening antysmogowy współfinansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie