Turniej KKK Karate
08.06.2016

W pierwszą sobotę czerwca zawodnicy z Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate zaprezentowali się na Turnieju 3rd International Integration Cup Kyokushin Karate In Memory of Sosai Mas Oyama, który odbył się w Tomaszowie Lubelskim.

W zawodach wystartowało prawie 200 zawodników z 10 klubów. Organizatorem zawodów był Tomaszowski Klub Kyokushin Karate prowadzony przez sensei Jerzego Wójcika.

Sędzią głównym był shihan Jacek Czerniec. Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 18 zawodników, sensei Adam Buczyński jako sędzia oraz rodzice startujących dzieci. Krośnieńscy karatecy zdobyli 23 puchary.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate zdobył 23 puchary na turnieju w Tomaszowie Lubelskim - zdjęcie w treści  nr 1

Najlepiej wypadła Iza Mielech, wygrywając zarówno w kumite jak i w kata. Wyróżnić należy również najmłodszą zawodniczkę z klubu, niespełna sześcioletnią Jolantę Śmietanę, która trenując karate dopiero 3 miesiące zajęła 1 miejsce w kata i 2 w kumite.

Zosia Pitera walczyła w finale z zawodniczką z wyższej kategorii wagowej. Z klubu startowali również: Prajsnar Patryk, Szybiak Maciej i Kozielec Mateusz.