27.11.2013

Krośnieński Klub Kyokushin Budo Kai na Mistrzostwach Europy IBK

W Poznaniu 16 listopada odbyły się Mistrzostwa Europy IBK. Krośnieński Klub Kyokushin Budo Kai wziął udział w zawodach i wystawił pięcioro uczestników w tym turnieju.

Oprócz głównego turnieju Mistrzostw Europy zorganizowano dwa pomniejsze turnieje: „Pierwszy krok” - to turniej dla młodzieży w wieku 8-16 lat w Karate i MMA dzieci, oraz dla 17-latków i wzwyż w kategoriach K1 i MMA. Drugi turniej „+40” przeznaczony był dla zawodników, którzy ukończyli 40 lat.

Klub Kyokushin Budo Kai reprezentowany był przez pięciu zawodników. Grzegorz Makara posiadacz stopnia uczniowskiego 9Kyu i Wojciech Olszewski bez stopnia startowali w turnieju „Pierwszy krok” w kategorii K1. Grzegorz po wygranej walce wrócił z pucharem.

W tym samym turnieju wystartowały także zawodniczki z haczowskiego oddziału klubu Aneta Czyż i Kinga Ekiert obie bez stopnia. Aneta Czyż pokonała swoją rywalkę i zdobyła tym samym pierwszy puchar dla Haczowskiego klubu.

Krośnieński Klub Kyokushin Budo Kai na Mistrzostwach Europy IBK - zdjęcie w treści  nr 1
Mariusz Bartman i  Kaicho Jon Bluming – współtwórca wszystkich nowoczesnych kontaktowych stylów walki
(K1, MMA, AsiharaKarate, KyokushinBudokai)

Obie zawodniczki stanęły do walki z zawodniczkami o wiele bardziej doświadczonymi, które miały już za sobą co najmniej dwa lata startów w podobnych turniejach, ale nasze Panie pokazały wielkiego ducha walki.

Piątym członkiem był Instruktor Mariusz Bartman posiadacz stopnia Mistrzowskiego 1Dan, który startował w turnieju „+40” w Karate i po wygranej walce również wrócił do Krosna z pucharem.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.