Krośnieńscy karatecy wywalczyli 2. miejsce na Turnieju w Jaśle
13.12.2017

W sobotę 2 grudnia 2017 r. w Jaśle odbył się IV Puchar Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Organizatorem turnieju był Jasielski Klub Kyokushin Karate, prowadzony przez shihana Tadeusza Krygowskiego, a współorganizatorem Podkarpacki Okręgowy Związek Karate. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji (kata i kumite) 286 zawodników z 14 klubów czuwał, jako sędzia główny, shihan Roman Woźniak.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 37 zawodników - nie sposób opisać występ każdego z nich, więc tym razem relacja w skrócie a wszystkie miejsca medalowe w tabeli.

Wiktoria Bilska i Jakub Prajsnar zdobywając po dwa złote medale potwierdzili, iż na Podkarpaciu nie mają sobie równych – taki sam wynik uzyskali również na majowych Mistrzostwach Podkarpacia.

Po dwa medale wywalczyli także Blanka Trybus, Aleks Łączak, Dominik Bilski i Oliwia Krupa.

Krośnieńscy karatecy wywalczyli 2. miejsce na Turnieju w Jaśle - zdjęcie w treści  nr 1

Na wyróżnienie zasłużyła Zosia Pitera, która wygrywając pięć walk (w tym trzy przed czasem) potwierdziła powrót do formy i w imponującym stylu zdobyła złoto.
Szczególne słowa pochwały dla Kariny Korony, która ważąc 28 kg, startowała w kategorii +27 kg (jej konkurentki były cięższe nawet o 21 kg) i po czterech walkach stanęła na najwyższym stopniu podium.

Bardzo udany debiut Marceliny Grzywacz, naszej najmłodszej reprezentantki (kategoria 6-7 lat), która wywalczyła brąz w kumite.

Indywidualnie zdobyliśmy 26 pucharów i 2. miejsce drużynowo.

Z Klubu startowali również: Emilia Gazda, Emilia Frankiewicz, Izabela Mielech, Dagmara Woźniak, Alan Bożek, Kacper Dobrzański, Miłosz Kopeć, Rafał Kuczek, Wiktor Niepokój, Jakub Fornalik, Karol Paradysz, Antoni Przybyła, Mariusz Środoń, Maciej Szybiak. Maksymilian Turek, Łukasz Wilk, Kacper Wróbel.
Dziękujemy za wspaniałą, sportową rywalizację i dostarczenie tylu bezcennych emocji.