RCKP Taniec taniec taniec 2022 plakat
31.08.2022

KONCERT TAŃCA „TANIEC. TANIEC. TANIEC”

Wrzesień jest miesiącem, w którym Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie rozpoczyna nowy sezon artystyczny, a zespoły wracają na scenę i do sal zajęciowych. Nie inaczej będzie w tym roku. 6 września 2022 o godzinie 18.00 koncertem „Taniec. Taniec. Taniec” nowy sezon 2022/2023 rozpocznie Zespół Tańca Współczesnego Strecz - grupa taneczna od dwudziestu dwóch lat działająca w Krośnie. Wydarzenie to będzie okazją do obejrzenia kilkunastu choreografii grupowych, duetów czy solo, poznania zespołu i zaproszonych gości, sposobów jego pracy, a przede wszystkim samych tancerzy, którzy na co dzień go tworzą, ale też pożegnania tych z nich, którzy opuszczają rodzinne miasto.

 

KONCERT TAŃCA „TANIEC. TANIEC. TANIEC”
Zespół Tańca Współczesnego STRECZ
Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, sala widowiskowa, ul. Kolejowa 1, Krosno, województwo podkarpackie
Termin: 6 września 2022, godzina 18.00
Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Bilet 30 zł, 28 zł ulgowy, 25 zł z Krośnieńską Kartą Mieszkańca

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)
Godziny otwarcia kasy RCKP: poniedziałek - piątek 10.00-17.30 oraz na godzinę przed wydarzeniem oraz w sprzedaży online:

RCKP Taniec taniec taniec 2022 plakat.jpg [239.58 KB]

Na program wydarzenia składają się choreografie, które powstały w zeszłym sezonie oraz premierowa, która przygotowywana była podczas wakacyjnego, stacjonarnego obozu. Obóz rozpoczął się 16 sierpnia. Tancerze spędzili w sali tanecznej 30 godzin, a ich pedagożkami były absolwentki ZTW Strecz: Joanna Kozubal - studentka Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Taniec oraz Katarzyna Niżnik - studentka SEAD Salzburg Experimental Academy of Dance. Co ciekawe, każdego roku absolwenci zespołu, pojawiają się gościnnie na scenie, ale też ci, którzy wybrali taniec jako sposób na życie i życie zawodowe zapraszani są jako prowadzący warsztaty dla swoich młodszych kolegów.

Chociaż koncert rozpoczyna nowy sezon taneczny, pożegnamy też pięciu wspaniałych tancerzy, którzy w tym roku odchodzą z zespołu: Oliwię, Anię, Klaudię, Julię i Wiktora. Wiktor Łacek - także były tancerz Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Tanecznego Kleks – rozpocznie studia na kierunku „Taniec” na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Katowicach. Z kolei Julia Czekańska - tancerka Streczu - od początku działalności Klaszcz Głośniej była wolontariuszką tej grupy (Klaszcz Głośniej – grupa taneczna dla osób z niepełnosprawnością intelektualną). O każdej z opuszczających osób zespół można powiedzieć tak wiele i chyba wciąż za mało dobrego, a jeszcze więcej zostanie powiedziane podczas koncertu – mówi Sabina Wójcik-Grygolec, instruktorka ZTW Strecz.

Zespół Tańca Współczesnego Strecz działa przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza od 2000 roku. Działania zespołu popularyzują i rozpowszechniają technikę tańca współczesnego, która pozwala na lepsze zrozumienie mechanizmów działających w ciele i umożliwia poznanie swoich możliwości. Regularne zajęcia za to „wyciągają” z tancerza nieodkryty dotąd ruch, wrażliwość i potencjał. Przygotowywane choreografie prezentowane są podczas wydarzeń kulturalnych, takich jak Krośnieńskie Dni Tańca, rozpoczęcie lub zakończenie sezonów artystycznych, własnych koncertów czy podczas ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych przeglądów tanecznych. Choreografie doceniane są przez profesjonalne jury, a soliści lub całe grupy zapraszane są do dalszej współpracy. Autorami prezentowanych podczas koncertu układów są Sabina Wójcik-Grygolec (instruktor zespołu), członkowie zespołu oraz goście wydarzenia.


Każdego roku twarzą wydarzenia zostają uczestnicy zajęć ZTW Strecz, a zdjęcia z występów na scenie trafiają na plakaty promujące koncert. W tym roku na plakatach zobaczyć można Wiktora Łacka. Kogo zobaczymy w przyszłym roku, to okaże się wraz z końcem sezonu.

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie