RCKP Koncert SIDOR X S-AGE plakat
08.09.2022

KONCERT SIDOR X S-AGE

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego zapraszają do udziału w koncercie Sidor x S-AGE w rozszerzonym składzie: trio smyczkowe i DJ. Czy w muzyce wszystko już było? To pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi. Zapraszamy na wydarzenie niepowtarzalne, będące unikatową fuzją muzyki klasycznej i elektronicznej z dopełniającymi całość wizualizacjami. W sercu instytucji – na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza – 24 września 2022 o godzinie 18.00.

 

KONCERT SIDOR X S-AGE
WYDARZENIE REALIZOWANE W PARTNERSTWIE Z URZĘDEM MARSZAŁKOWSKIM WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO
Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, scena (wejście B - przez graffiti), ul. Kolejowa 1, Krosno, woj. podkarpackie
Termin: 24 września 2022, godzina 18.00
Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Wstęp: bezpłatne wejściówki

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie RCKP:
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)
Godziny otwarcia kasy RCKP:
poniedziałek - piątek 10.00-17.30 oraz na godzinę przed wydarzeniem oraz w sprzedaży online.

 

RCKP Koncert SIDOR X S-AGE plakat.jpg [2.30 MB]

Unikatowa fuzja muzyki klasycznej i elektronicznej. Projekt o innowacyjnej koncepcji połączenia dwóch różnych światów. Powołany do życia przez duet muzyków poszukujących nowej jakości w muzyce poważnej z użyciem hiphopowego beatu. Tandem SIDOR x S-AGE tworzą Marcin SIDOR i Szymon Herbuś aka S-AGE. Pierwszy z nich jest skrzypkiem i kameralistą, od lat współpracującym z muzykami klasycznymi, jazzowymi, hiphopowymi oraz projektami działającymi na pograniczu gatunków. Drugi to reżyser dźwięku i producent muzyczny, specjalizujący się w elektronice i hip-hopie - przede wszystkim w trapie. Muzycy poznali się dzięki AUKSO orkiestrze kameralnej miasta Tychy, której Marcin jest skrzypkiem, a Szymon realizatorem dźwięku. Połączyła ich nie tylko wewnętrzna chęć stworzenia czegoś oryginalnego, ale również wykształcenie muzyczne i praca nad wspólnymi projektami. SIDOR x S-AGE to spotkanie skrzypiec i elektroniki. Twórczość Beethovena, Paganiniego, Vivaldiego trafia na grunt elektronicznego beatu dając świeże spojrzenia na muzykę klasyczną. Znane melodie w zupełnie nowej odsłonie.

RCKP Koncert SIDOR X S-AGE fot. Tomek Kamiński.jpg [268.57 KB]

Szymon Herbuś aka S-AGE
DJ i producent muzyczny specjalizujący się w muzyce z pogranicza hip-hopu i IDM. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Większość życia uczęszczał do szkół muzycznych, gdzie zdobył niezbędną edukację, którą wykorzystuje teraz do tworzenia muzyki. Czynnie realizuje nagłośnienie w sali koncertowej AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy oraz nagrania dźwiękowe m.in. dla Andrzej Jagodziński Trio czy duetu LU&ZA. Szerokie spektrum umiejętności muzycznych sprawia, że czuje się dobrze w każdym klimacie muzycznym, co pokazuje w projekcie SIDOR x S-AGE.

Marcin Sidor
Koncertujący skrzypek solista i kameralista. Założyciel kwartetu smyczkowego Acoustic Quartet. Od 15 lat muzyk AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy. Ukończył Wydział Instrumentalny Akademii Muzycznej w Katowicach. Wieloletnia współpraca z różnorodnymi artystami muzyki poważnej, jazzowej, hiphopowej, alternatywnej oraz folkowej pozwoliła na wypracowanie własnego stylu, który słychać w unikatowym projekcie SIDOR x S-AGE.

SIDOR x S-AGE feat. J.S. Bach – Chaconne: posłuchaj na kanale YouTube.

* Wydarzenie organizowane w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Koncert przesunięty z 30 lipca 2022.


Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie