RCKP Koncert Nie zapomnisz 2022 Studio Piosenki Swing plakat
31.08.2022

KONCERT NIE ZAPOMNISZ

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza do udziału w recitalach wokalistek Studia Piosenki Swing. Julia Jaracz, Marcelina Gerlach, Katarzyna Steliga i Julia Baczyńska - wychowanki zespołu ruszają w świat, by zdobywać nowe doświadczenia. Nim opuszczą rodzinne miasto i dom kultury, muzycznie pożegnają się z publicznością. 3 i 4 września na scenie Regionalne Centrum Kultur Pogranicza odbędzie się dwudniowe wydarzenie „Nie zapomnisz” - zapraszamy!

 

WOKALIŚCI STUDIA PIOSENKI SWING: JULIA JARACZ, MARCELINA GERLACH, KATARZYNA STELIGA, JULIA BACZYŃSKA
Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, scena (wejście B - przez graffiti), ul. Kolejowa 1, Krosno, województwo podkarpackie
Termin: 3 i 4 września 2022, godzina 17.00
Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Wstęp: wolny

3 września 2022: Julia Jaracz, Marcelina Gerlach, Katarzyna Steliga
4 września 2021: Julia Baczyńska


Katarzyna Steliga o swojej muzycznej drodze

Cześć, nazywam się Kasia Steliga, mam 19 lat i jestem absolwentką I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie. Od września zaczynam studia historyczne na Uniwersytecie Edynburskim w Szkocji, interesuję się literaturą, podróżami oraz, przede wszystkim, muzyką. W Studiu Piosenki Swing śpiewam od siedmiu lat, jednak moja przygoda z muzyką zaczęła się już dużo wcześniej. Pierwsze kroki postawiłam na początku szkoły podstawowej, gdy rozpoczęłam naukę gry na skrzypcach, jednak moja muzyczna podróż nabrała rozpędu, gdy kilka lat później, na wzór uwielbianej przeze mnie Taylor Swift, zaczęłam grać na gitarze. Podczas mojej „swingowej kariery” wiele razy miałam okazję występować przy akompaniamencie tego instrumentu na naszej RCKP-owej scenie, jak i na scenach konkursowych. Inspiracje muzyczne czerpię ze wszelkich stron, z przeróżnych gatunków, dekad i zakątków świata - od muzyki country i blues, poprzez alternatywną muzykę współczesną aż po francuskie ballady z lat sześćdziesiątych. Podczas mojego pożegnalnego recitalu będziecie mieli możliwość odbycia ze mną symbolicznej podróży przez lata, ale także różnorodne bliskie mi doświadczenia i wrażenia muzyczne.

Katarzyna Steliga - La Vie En Rose: posłuchaj na YouTUBE.


Marcelina Gerlach o swojej muzycznej drodze

Jestem Marcela. Moja przygoda ze Studiem Piosenki Swing zaczęła się już bardzo daaawno temu. Swingowym bakcylem zaraziła mnie siostra Monika, która też swoje pierwsze kroki stawiała w naszym studiu. To dzięki niej, gdy miałam 7 lat, poszłam na przesłuchanie i tam po raz pierwszy spotkałam przecudowną panią Lucynkę - naszą swingową mamusię. Zaśpiewałam wtedy „Kolorowy wiatr” z bajki Disneya - „Pocahontas”. Do dziś uwielbiam tę piosenkę, a utwory, które śpiewam, pozostają w klimacie muzyki z bajek i filmów. Przez te wszystkie lata ukochałam również muzykę musicalową. Jestem wielką fanką wokalistów „Studia Accantus”, którzy zajmują się głównie tworzeniem polskich odpowiedników utworów z broadwayowskiej sceny. W moim repertuarze nigdy nie zabrakło również ballad. Uwielbiam molowe brzmienia oraz potężne damskie wokale. Moją idolką na zawsze pozostanie Whitney Houston. Jej nieśmiertelne głosisko za każdym razem wywołuje u mnie gęsią skórkę. W studio przeżyłam bardzo wiele magicznych chwil i poznałam masę ciekawych ludzi. Każdy koncert, a było ich baaardzo wiele, niósł ze sobą kolejną dawkę doświadczeń i niezapomnianych wrażeń. Na jednym miałam okazję wystąpić z siostrą, na innych śpiewałam w duecie, solo, grupowo, uczyłam się różnych układów tanecznych... Zdradzę Wam też że gram na flecie poprzecznym, co również mogliście usłyszeć na tych właśnie wydarzeniach. Mogę śmiało powiedzieć, że Swing ukształtował mnie jako osobę, dlatego troszkę mi przykro, że przyszedł czas, abym oddaliła się od tej naszej swingowej rodzinki. W październiku rozpoczynam studia farmaceutyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kraków mimo wszystko jest dość blisko, więc może jeszcze odwiedzę mury RCKP, które tak długo było dla mnie jak drugi dom. Będzie brakować mi prób i lekcji, wielu godzin spędzonych na scenie oraz niezastąpionych komend pani Lucynki. Jestem pewna, że moja muzyczna przygoda będzie nadal trwać nawet poza Krosnem... Jeszcze o mnie usłyszycie!!!

Marcelina Gerlach - The winner takes it all: posłuchaj na YouTUBE

 

RCKP Koncert Nie zapomnisz 2022 Studio Piosenki Swing plakat.jpg [268.55 KB]


Julia Jaracz o swojej muzycznej drodze

Cześć, nazywam się Julia Jaracz, mam 18 lat i w tym roku ukończyłam I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie. Interesuję się językami obcymi - szczególnie j. hiszpańskim, podróżami i oczywiście muzyką. W październiku rozpoczynam studia językowe w Lublinie. Do Studia Piosenki Swing dołączyłam 10 lat temu. Od zawsze kochałam być na scenie i najlepiej czułam się, tańcząc i śpiewając. Moje inspiracje muzyczne są bardzo zróżnicowane, lecz w moim repertuarze można zobaczyć przewagę takich artystek jak Daria Zawiałow czy Pink. Podczas mojego pożegnalnego recitalu będzie można usłyszeć nie tylko jak śpiewam, ale też jak gram na gitarze. Przygodę z gitarą rozpoczęłam 3 lata temu i od tamtej pory towarzyszy mi ona przy śpiewaniu. Oprócz tego, zaprosiłam na swój recital wspaniałych gości - tancerzy, skrzypaczkę i kolegów ze Studia Piosenki Swing. Serdecznie zapraszam Was już 3 września do wysłuchania i obejrzenia cząstki mnie”.

Julia Jaracz - Chained to the rhythm: posłuchaj na YouTUBE


Julia Baczyńska o swojej muzycznej drodze

Zacznę od tego, że szkoła muzyczna i lekcje fortepianu mi nie wystarczały. Tak więc trafiłam w 2015 roku razem z moją siostrą Emilką do Studia Piosenki Swing pod skrzydła pani Lucynki, której nikomu nie trzeba przedstawiać. W Swingu szukałam swojej wrażliwości, nie tylko muzycznej, ale też tej, która pomagała mi wrażliwym okiem spoglądać na otaczający mnie świat. Minęło kilka lat i wiele lekcji, zanim mój głos zaczął się otwierać i razem z panią Lucynką znalazłyśmy styl, w którym dobrze brzmię i jeszcze lepiej się czuję. Podczas mojej muzycznej podróży zaczęłam komponować, szukać czegoś więcej niż kopiowanie wielkich artystów, poznałam ludzi, którzy pomagali mi stawiać pierwsze kompozytorskie kroki, ale przede wszystkim uczyłam się walki ze stresem, obycia scenicznego i poczucia własnej wartości. W jakim kierunku zmierza moja muzyczna droga? Na pewno nie przestanę tworzyć i przez muzykę przekazywać ważnych dla mnie treści. Zamierzam się też zagłębić w medyczną moc muzyki, studiując muzykoterapię na Akademii Muzycznej w Katowicach, by ona nie tylko poruszała innych, ale także działała w ich życiu takie cuda, jakich ja dzięki niej doświadczyłam.

Julia Baczyńska - idontwannabeyouanymore: posłuchaj na YouTUBE


Studio Piosenki SWING (RCKP Krosno)

Choć w tym roku obchodzi swoje 25-lecie, od pierwszego dnia ma tego samego instruktora. Wychowankowie wracają na koncerty, spotykają się, wspierają i kibicują kolejnym osiągnięciom. Lucyna Durał prowadzi zajęcia, stawiając sobie za cel rozwój talentu i osobowości oraz przygotowanie do występów estradowych swoich młodych podopiecznych. Naucza poprawnego śpiewu z odpowiednią interpretacją i właściwym sposobem poruszania się na scenie. Repertuar dobiera z uwzględnieniem indywidualnych cech i możliwości każdego uczestnika. Jej wychowankowie mają wiele okazji do publicznych wystąpień oraz do organizacji własnych wydarzeń, takich jak koncerty noworoczne czy zaduszki. Wielu z młodych wokalistów Studia Piosenki SWING zdobyło laury konkursów i festiwali różnego stopnia. Z powodzeniem uczestniczą w programach telewizyjnych jak Szansa na Sukces, The Voice of Poland czy Mam Talent. Studio Piosenki SWING koncertuje w Polsce, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie. Od kilku lat na scenie wokalistom towarzyszą muzycy-instrumentaliści. Od niedawna na scenie i w salach prób Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza usłyszeć można także Chór dziecięcy, prowadzony przez Sabinę Patlę. W zajęciach grupowych z podstaw edukacji wokalnej udział biorą dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Najzdolniejsi, po ukończeniu 12 roku życia mają szansę przejścia do Studia Piosenki Swing i uczestniczenia w zajęciach indywidualnych.

Studio Piosenki Swing fot. Paweł Matelowski.jpg [382.98 KB]

Studio Piosenki Swing to nie tylko zajęcia indywidualne czy grupowe. To także okazja do spróbowania swoich sił na scenie, zobaczenia się w roli gospodarza wydarzenia proponowanego publiczności w każdym wieku. Wieczorne propozycje, takie jak koncerty noworoczne, Zaduszki Muzyczne czy koncerty pożegnalne lub okazjonalne, na stałe wpisały się do kalendarza krośnieńskich imprez. Wokaliści występują także dla swoich rówieśników, wzbogacając program edukacyjny „Sztuka. Obecny”, kierowany do krośnieńskich szkół. Autorskie audycje muzyczne to ciepło przyjęta nowość wśród propozycji dla uczniów. Każdy, kto dołącza do Studia Piosenki Swing otrzymuje nie tylko instrukcje i rady, jak śpiewać, ale też okazję do pokazania się światu.

 

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie