ZSM
16.05.2024

Sukcesy motoryzacyjne uczniów z Mechanika

W kwietniu krośnieński Mechanik wywalczył tytuł Najlepszej Szkoły Samochodowej w Polsce na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Uczniowie postanowili pozytywnie odpowiedzieć na zaproszenie korporacji motoryzacyjnych organizujących turnieje samochodowe dla uczniów szkół średnich.

 

 

I tak w dniach 6 - 7 kwietnia br. w Warszawie odbył się VIII Finał konkursu ogólnopolskiego Young Car Mechanic organizowany przez firmę Inter Cars. Wystartowało w nim około 1700 uczniów i tylko 12 weszło do finału. Dwudniowe zmagania, w których trzeba było rozwiązać zadania przygotowane przez 11 przedstawicieli branży samochodowej z różnych dziedzin. Byli to pracownicy firmy Bosch,Continental, Elring, Febi, Filtron, Meyle, Schaeffler, Shell, Varta, ZF Aftermarket, NRF, Delphi, Milwaukee.

 

Przydała się wiedza dotycząca akumulatorów, silników, podwozi, układów zasilania, ładowania, bezpieczeństwa jazdy itd. Czyli wszystko to, z czym muszą się zmierzyć mechanicy obsługujący obecnie produkowane pojazdy samochodowe zarówno spalinowe, jak i hybrydy czy pojazdy elektryczne. 11 zadań, a każde po 45 minut – to pełne ręce roboty. Po dwóch dniach zmagań okazało się, że najlepszy wynik osiągnął Adrian Jureczko z Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie. Gratulujemy tego wyniku Adrianowi, który drugi rok z rzędu przekonuje, że zdobytą wiedzę i umiejętności ma na bardzo wysokim poziomie. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

 

Zespół Szkół Mechanicznych.jpg [11.46 MB]


Uczniowie Mechanika również odpowiedzieli pozytywnie na zaproszenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która w Pszczynie na Śląsku zorganizowała III edycję Finału ogólnopolskiego konkursu Autofachman dla uczniów szkół średnich nie tylko ze Śląska, ale i innych wiodących szkół samochodowych w Polsce.

Konkurs ten miał wskazać najlepsze pary młodych mechaników oraz najlepsze warsztaty, w których praktykują uczniowie szkół samochodowych (para: mechanik + uczeń). Tym razem zadania przygotowywały trzy firmy: Delphi, Motul i Schaeffler. Zmagania finałowe odbyły się 8 maja na terenie warsztatów Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Gen. Józefa Bema i hali POSiR w Pszczynie. Po wcześniejszych kilkudniowych półfinałach w wersji online do finału zakwalifikowano 10 najlepszych szkół z Polski. Tym razem reprezentanci Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie w składzie: Dawid Bugiel i Adrian Jureczko uplasowali się na trzecim miejscu. Drużyna reprezentująca nasze lokalne warsztaty samochodowe czyli Auto-Diag Norbert Uliasz z Rogów (jednocześnie nauczyciel w ZSM) z uczniem klasy 2b T Michałem Frydrychem zajęli drugie miejsce w swojej kategorii. O szczegółach można przeczytać tutaj.

ZSM.jpg [11.79 MB]

 

Warto przy tym zaznaczyć, że wskazane konkursy motoryzacyjne są organizowane przez największe firmy z tej branży w Polsce. Uzyskiwanie tam jakichkolwiek sukcesów wyraźnie przekonuje, że pracodawcy i rynek samochodowy są wymagający i cenią wiedzę oraz fachowość uczestników tych turniejów. Jednocześnie wyrażany jest też pogląd gdzie i na jakim poziomie kształci się uczniów w branży motoryzacyjnej.

 

ZSM.jpg [629.82 KB]

 

Zatem uczniowie Mechanika nie powinni mieć obaw bo kształcą się w szkole samochodowej i mechanicznej, która deklasuje wielkich rywali z dużych ośrodków w kraju. To najlepszy dowód jak mądrze i odpowiedzialnie planować swoją karierę zawodową odważnie sięgając w stronę swoich marzeń.

 

Tekst: Zespół Szkół Mechanicznych

 

 

 

 

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 430 01
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 515 252 776
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie