IV Otwarty Turniej Szachowy o uścisk dłoni Prezydenta Miasta Krosna 2017
22.11.2017

W Ogródku Jordanowskim przy ul. Grodzkiej 20 w Krośnie w dniach od 29 września do 10 listopada odbył się IV Otwarty Turniej Szachowy o uścisk dłoni Prezydenta Miasta Krosna 2017. W turnieju udział wzięło 28 zawodników reprezentujących kluby z: Rogów, Iwli, Zręcina, Leska i Krosna. Turniej rozgrywany był tempem 60 minut + 30sek., na zawodnika na dystansie 7 rund, systemem szwajcarskim, kojarzenie komputerowe, a także w tym roku był drugi turniej juniorów tempem 60 minut na zawodnika. Zawodnicy toczyli zacięte potyczki w kategoriach do lat: 10, 13, 16, Dziewcząt i Open.

W turnieju trzech zawodników: Samuel Węgrzyn (III), Bartosz Rodzinka (IV) i Antoni Charzewski (IV), podwyższyło podniosło kategorię szachową. Turniej odbywał się w sportowej atmosferze walki „Fair-Play”.

Zwycięzcą grupy do lat 10 został Rygiel Kacper (L-UKS Burza Rogi) z wynikiem 6.5 pkt., drugie miejsce Samuel Węgrzyn (KKSz Urania Krosno) również 6.5 pkt., trzecie miejsce  Bartosz Rodzinka (KKSz Urania Krosno) – 4.5 pkt. Grupa była wyrównana, a o podziale miejsc zadecydowała wartość pomocnicza MBch.

Zwycięzcą grupy do lat 13 został Kamil Kucza (L-UKS Burza Rogi) - 3.0pkt., drugie miejsce Aleks Szczepanik (KKSz Urania Krosno) – 1.0pkt.

Zwycięzcą grupy do lat 16 został Kacper Guzik (KKSz Urania Krosno) 4.0 pkt., drugie miejsce Dominik Gazda (KKSz Urania Krosno) 3.5 pkt., trzecie miejsce Kucza, Arkadiusz (L-UKS Burza Rogi)- 3.5 pkt., czwarte miejsce Styburski Maciej 1.0 pkt.

IV Otwarty Turniej Szachowy o uścisk dłoni Prezydenta Miasta Krosna 2017 - zdjęcie w treści  nr 1

Najmłodszą zawodniczką została Antonina Dmytryszyn a najmłodszym zawodnikiem Aleksander Baran. Zawodnikiem „Fair-Paly”, został Tomasz Stefaniuk. Zwyciężczynią grupy dziewcząt została Karolina Hryceńko.

Zwycięzcą grupy „Open” został Adam Składanowski 6.0 pkt., drugie miejsce Józef Wojewoda 5.0 pkt., trzecie miejsce Maciej Raus 5.0 pkt., czwarte miejsce Radosław Rąpała 4.0 pkt., piąte miejsce zajął weteranem krośnieńskich szachów Pan Wacław Raus 4.0 pkt., szóste Wojciech Guzik 4.0 pkt., siódme Wojciech Niziołek 3.5 pkt., ósme Grzegorz Charzewski 2.5 pkt.

Zwycięzcą w grupie „Open” do lat 10 został brązowy medalista SzOMN Michał Guzik (KKSz Urania Krosno) 3.0 pkt.

Turniej sędziował Adam Składanowski (sędzia klasy II).

Serwis internetowy turnieju dostępny jest pod adresem:
Grupa juniorów
Grupa seniorów

Ceremonię wręczenia nagród rozpoczął występ jednego z uczestników turnieju, ucznia III klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia, Wiktora Baran, który uczy się w klasie wiolonczeli pod okiem Pana Wojciecha Pelczara.

Zwycięzcy z rąk Pana Prezydenta Miasta Krosna Piotra Przytockiego i Prezesa KKSz Urania Krosno Pana Wojciecha Guzika otrzymali: puchary ze szkła, dyplomy i  nagrody rzeczowe.

Fundatorem nagród był Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, Huta Szkła Artystycznego „Zorza”, „Mikrotech” S.A. – Fabor w Krośnie, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Krośnie oraz drukarnia „Hedom”.

Organizatorzy składają szczególne podziękowania Prezydentowi Miasta Krosna - Piotrowi Przytockiemu, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Krośnie - Jolancie Matys, Wojciechowi Guzikowi oraz Marii Kotowicz.

Chciałbym, aby ta inicjatywa, jaką jest klasyczny turniej szachowy została podtrzymana i kontynuowana w latach następnych