Konkursowa Jazda Samochodem, potocznie nazywana KJS-em to impreza motoryzacyjna o charakterze amatorskim, czyli każdy może wziąć w niej udział, po spełnieniu kilku warunków. Jakich? Przeczytaj artykuł.
- Należy się zgłosić do uczestnictwa poprzez specjalnie do tego celu przygotowany formularz zgłoszeniowy.
- Potrzebne są dwie osoby, kierowca oraz jego pilot. Kierowca musi mieć ukończone 18 lat oraz posiadać prawo jazdy kategorii „B”. Natomiast pilot musi mieć ukończone minimum 17 lat z zastrzeżeniem, że do momentu ukończenia 18 roku życia, musi mieć pisemną zgodę rodzica lub prawnego opiekuna na udział w imprezie.
- Potrzebny będzie samochód osobowy lub ciężarowy z nadwoziem osobowym. Samochód musi być w pełni sprawny i posiadać ważny przegląd techniczny oraz posiadać ważne ubezpieczenie OC. Uwaga jeżeli żaden z uczestników startujący samochodem nie jest jego właścicielem wymagane jest posiadanie pisemnej zgody właściciela pojazdu.
- Niezbędnym elementem wyposażenia załogi będą kaski. Te muszą posiadać homologację drogową (najczęściej jest to znak homologacji E na metce kasku).
- Nieobowiązkowe, ale zalecane jest posiadanie polisy NNW dla członków załogi.
Wszystkie niezbędne informacje, czyli takie ogólne warunki opisane są w Regulaminie Amatorskich Imprez Samochodowych PZM 2024. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej AM Krosno.
Rajd im. Ignacego Łukasiewicza to rajd dla amatorów, od zawodów rangi Mistrzostw Polski różni się w zasadzie tylko długością odcinków gdzie mierzony jest czas przejazdu i strojami uczestników. W związku z powyższym rywalizacje poprzedzają dwa ważne wydarzenia.
- Odbiór administracyjny w skrócie OA podczas, którego wszyscy uczestnicy zostaną wylegitymowaniu celem potwierdzenia tożsamości, u kierowcy zostaną dodatkowo sprawdzone uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych.
- Badanie kontrolne BK1 bo może być jeszcze BK2 po zawodach lub w ich trakcie. Podczas tego badania sędziowie techniczni zweryfikują stan techniczny pojazdów oraz zgodność ewentualnych przeróbek z regulaminem.
- Po pozytywnym przejściu BK1 czas na zapoznanie z trasą. W końcu musicie znać trasę prób sprawnościowych, które musicie przejechać na czas. W harmonogramie imprezy będzie określony czas oraz sposób w jaki można się z nimi zapoznać. Nomenklatura jest różna, ale próba sprawnościowa to odcinek trasy na którym będzie mierzony czas w zawodach sportowych określany mianem odcinka specjalnego.
Przypominamy, że w sobotę i w niedzielę od 10:00 do 16:00 na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie ul. Tysiąclecia, będzie zlokalizowane miasteczko Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz będą prowadzone akcje: „Stop pijanym kierowcom!” oraz „Bądź widoczny na drodze!”.
PROGRAM IMPREZY
- 23 listopada - SOBOTA
PS 1 Muzeum Bóbrka 14:30
PS 2 ODTJ Krosno 15:00
Serwis Krosno ul. Okrzei 15:30
PS 3 Muzeum Bóbrka 16:30
PS 4 ODTJ Krosno 17:00
Serwis Krosno ul. S. Okrzei 17:30
PS 5 Muzeum Bóbrka 18:30
PS 6 Krosno Miasto Szkła 19:00
PS 7 Krosno Miasto Szkła 20:00 - 24 listopada - NIEDZIELA
PS 1 Guzikówka 11:15
PS 2 Gmina Jedlicze 11:40
PS 3 ODTJ Krosno 12:05
Serwis Krosno ul. Okrzei 12:35
PS 4 Guzikówka 13:20
PS 5 Gmina Jedlicze 13:45
PS 6 ODTJ Krosno 14:10
Serwis Krosno ul. S. Okrzei 14:40
PS 7 Guzikówka 15:10
Meta Rajdu – Bóbrka Muzeum 15:10
Materiały: Automobilklub Małopolski - Krosno / fot. Michał Niemiec