Pomarańczowa wstążka przypięta do marynarki
04.05.2022

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

5 maja to Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dzień ten ustanowiony został po to, abyśmy wszyscy pamiętali o tym, że godność jest rzeczą niezbywalną bez względu na stan zdrowia, status materialny czy indywidualne cechy człowieka, ale także po to, aby osoby z niepełnosprawnością intelektualną miały okazję pokazać całemu światu, że są zdolne do rzeczy wielkich!


Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną stwarza możliwość przypomnienia społeczeństwu, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną są takimi samymi ludźmi jak wszyscy- tak samo kochają, bawią się, płaczą, cierpią i walczą ze swoimi słabościami. Chcą się uczyć, pracować, poznawać świat choć często napotykają na bariery.


Wszystkim osobom z niepełnosprawnościami życzymy, aby zawsze towarzyszyła im wiara w przychylność losu i ludzką życzliwość, a otwartość otoczenia była dla nich wsparciem w odkrywaniu i rozwijaniu swoich talentów.

 

Na znak solidarności z Osobami z Niepełnosprawnością Intelektualną zakładamy w tym dniu w kolorze pomarańczowym. Nawet drobny akcent naszej garderoby będzie jednoznacznym dowodem naszej solidarności i jedności, a osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną są dla nas Ważni!


Zachęcamy również do zrobienia zdjęcia lub nagrania filmu i zamieszczenia go na swoim FB oraz w komentarzu do posta na www.facebook.com/psoni.krosno z hasztagiem

#DzieńGodnościOsobyzNiepełnosprawnościąIntelektualną, #5maja, #dziengodnosci

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie