19.04.2018

Drużynowe Wicemistrzostwo Podkarpacia

W sobotę 14 kwietnia 2018 r. w Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Jaśle odbyły się XX Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Do udziału w turnieju zorganizowanym przez  Jasielski Klub Kyokushin Karate prowadzonym przez shihana Tadeusza Krygowskiego, zgłoszono 228 zawodników z 17 podkarpackich klubów. Sędzią głównym był shihan Ryszard Kiper.

Drużynowe Wicemistrzostwo Podkarpacia - zdjęcie w treści

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało, pod wodzą shihana Romana Woźniaka,  23 zawodników, którzy zajęli drugie miejsce drużynowo, łącznie zdobywając 21 pucharów.

Na szczególne wyróżnienie zasługują  Aleks Łączak i Jakub Prajsnar – każdy z nich  zdobył Mistrzostwo Podkarpacia zarówno w  kata jak i w  kumite, oraz Oliwia Krupa i Izabela Mielech które wywalczyły pierwsze i drugie miejsce. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za bardzo udany występ na zawodach.

Drużynowe Wicemistrzostwo Podkarpacia - zdjęcie w treści  nr 1

W sobotę 21 kwietnia dziewięcioro zawodników Krośnieńskiego KKK wyjechało na Mistrzostwa Czech oraz dwóch  na Mistrzostwa Polski Seniorów w Limanowej.