bon.jpg
30.07.2021

DARMOWA REHABILITACJA DLA SENIORÓW. W Krośnie rusza Program „BON ZDROWOTNY DLA SENIORA NA 2021 r.”

Masz 70 lat, mieszkasz w Krośnie i chciałbyś skorzystać z zabiegów fizjoterapeutycznych? Zgłoś się do programu „Bon Zdrowotny dla Seniora na 2021 r.” W ramach bonu możesz skorzystać nawet z 50 zabiegów rehabilitacyjnych zupełnie za darmo.


Czym jest Bon zdrowotny dla Seniora
„Bon Zdrowotny dla Seniora na 2021 r.” to program, który ma poprawić jakości życia seniorów poprzez zwiększenie dostępności do świadczeń rehabilitacji leczniczej.To fantastyczną wiadomość dla krośnieńskich seniorów. Startuje program „Bon Zdrowotny dla Seniora na 2021 r.”. W ramach tego programu mamy do rozdania 172 bony zdrowotne, które uprawniają do całkowicie bezpłatnych zabiegów rehabilitacyjnych – powiedział Bronisław Baran Zastępca Prezydenta Miasta Krosna.  Chcieliśmy ułatwić seniorom możliwość korzystania z zabiegów rehabilitacyjnych, których potrzebują, a na które trudno jest się dostać w ramach NFZ. Dlatego formalności uprościliśmy do minimum i mamy nadzieję, że krośnieńscy seniorzy chętnie będą korzystać z tej formy wsparcia – zachęca zastępca prezydenta.

 


Nawet 50 zabiegów w 10 dni
uczestnik programu będzie miał dostęp do takich zabiegów jakich potrzebuje, odpowiednich do stanu  zdrowia i indywidualnych możliwości. Bon uprawnia do skorzystania z cyklu zabiegów w ciągu 10 dni. W jednym dniu można wybrać nawet do 5 sesji zabiegowych, co łącznie daje nawet 50 zabiegów fizjoterapeutycznych.
 

Kto może otrzymać „Bon Zdrowotny”?
Bon zdrowotny mogą otrzymać osoby, które:

  • mieszkają w Krośnie,
  • mają ukończone 70 lat,
  • przez ostatnie 6 miesięcy nie korzystały z zabiegów rehabilitacji leczniczej,
  • spełniają kryterium dochodowe – konieczne będzie złożenie oświadczenia o tym czy jesteś osobą zamieszkującą samotnie czy nie. Ma też znaczenie miesięczny dochód na osobę w gospodarstwie, w którym mieszkasz.
  • posiadacze Krośnieńskiej Karty Mieszkańca.


Nie masz jeszcze Krośnieńskiej Karty Mieszkańca, nic straconego. Podczas składania wniosku, możesz ją wyrobić w tym samym budynku urzędu. Zajmie Ci to tylko kilka minut. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty i zdjęcie, nawet takie zrobione telefonem.

 

Plakat BON ZDROWOTNY DLA SENIORA NA 2021 r.

 Jak przystąpić do programu? Wyjaśniamy krok po kroku.
 

Krok pierwszy: złożenie wniosku
Na początek będzie konieczna wizyta w urzędzie. Tu złożysz wniosek i załatwisz wszystkie konieczne formalności.

Wnioski o bon zdrowotny można składać do 6 sierpnia 2021 r. w budynku Urzędu Miasta Krosna przy ul. Lwowskiej 28a pok. 05 (parter) w godzinach pracy urzędu.

Godziny pracy Urzędu Miasta Krosna
poniedziałek     7.30 – 16.30
wtorek – czwartek     7.30 – 15.30
piątek     7.30 – 14.30

Krok drugi: ocena wniosków i decyzja
Wnioski będą oceniane według określonych kryteriów. Decydującym będzie kryterium dochodowe - im niższy dochód miesięczny na osobę, tym większe szanse na otrzymanie bonu. O ostatecznej decyzji zakwalifikowania się do programu będziemy informować indywidualnie.

Krok trzeci: wizyta u lekarza pierwszego kontaktu
O przyznaniu bonu poinformujemy Cię telefonicznie. Wtedy musisz udać się do swojego lekarza rodzinnego po skierowanie na zabiegi.

Krok czwarty: odbiór bonu
Z ważnym skierowaniem od lekarza należy odebrać bon w urzędzie miasta. To nic innego jak poświadczenie, że jesteś pełnoprawnym uczestnikiem programu „Bon Zdrowotny dla Seniora na 2021 r.” i masz prawo skorzystać z darmowej rehabilitacji.

Krok piąty: spotkanie z rehabilitantem i zabiegi
Mając bon w ręku możesz już śmiało umówić się z rehabilitantem na wizytę organizacyjną.  Terapeuta określi rodzaj Twoich zabiegów i harmonogram spotkań.

 


Jest jeszcze coś o co chciałbyś zapytać?
Szczegółowych informacji na temat programu „Bon Zdrowotny dla Seniora na 2021 r.” udzielają pracownicy Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia pod numerami telefonów: 13 47 43 005 lub 13 47 43 220.

Program „Bon Zdrowotny dla Seniora na 2021 r.” jest w całości finansowany z budżetu miasta Krosna.

 
 

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie