Od środy, 28 sierpnia można przesyłać propozycje zadań do nowej edycji Budżetu Obywatelskiego. W tym roku zostało wprowadzonych kilka ważnych zmian, które pozwalają na realizację i zgłaszanie szerokiego katalogu zadań.
Co się zmieniło?
- Dotychczasowy zakres w kategorii I (zadania ogólnomiejskie) i II (zadania dzielnicowe/osiedlowe) był ograniczony wyłącznie do zadań o charakterze inwestycyjnym. Obecnie zakres ten został rozszerzony. W tej kategorii można zgłaszać także projekty tzw. "miękkie" np. organizacja imprez kulturalnych.
- Warunek realizacji zadań zakładających nakłady w majątek nieruchomy do wyłącznie gruntów należących do miasta Krosna, został rozszerzony o grunty należące do spółdzielni mieszkaniowych lub wspólnot (których są właścicielami lub użytkownikami wieczystymi), pod warunkiem wyrażenia zgody na realizację projektu i użyczenie terenu (na podstawie zawartej umowy przed rozpoczęciem realizacji zadania).
- Nowa, rozszerzona definicja "projektu" - jako propozycja przedsięwzięcia, składającego się z powiązanych ze sobą logicznie części stanowiących spójną całość, którego realizacja pozwoli osiągnąć założony przez autora cel.
- Wprowadzone zostały dodatkowe zapisy o możliwości utworzenia rezerw celowych w budżecie miasta – na środki, które nie zostały rozdysponowane na wybrane do realizacji zadania, a które przeznaczone będą na pokrycie koniecznych w ciągu roku budżetowego zwiększeń kosztów zadań wybranych do realizacji.
Przypominamy, że wszystkie informacje o Budżecie Obywatelskim znajdują się na stronie internetowej BUDŻET OBYWATELSKI KROSNO.