Krośnieńskie judoczki na zawodach w Piasecznie
07.03.2023

Bardzo udany występ krośnieńskich judoczek na zawodach w Piasecznie

W miniony weekend zawodniczka krośnieńskiego klubu SKORPION Judo Krosno Magdalena Wałęga wywalczyła brązowy medal w zawodach Pucharu Polski w judo juniorek młodszych i juniorów młodszych w Piasecznie. Zawody te były jednocześnie kwalifikacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych, które odbędą się końcem kwietnia w Koszalinie. Magda stając na podium w Piasecznie zapewniła sobie udział w tej olimpiadzie.

W zawodach udział wzięło 445 judoczek i judoków z roczników 2006 - 2008. Zawodniczka klubu z Krosna startowała w kat. wagowej do 57 kg tocząc 6 pojedynków systemem pucharowym: 5 wygranych, jeden przegrany - półfinał. W kategorii Magdaleny rywalizowało 32 zawodniczki z całego kraju. Na podium obok Magdy znalazły się judoczki z klubów z Warszawy, Bytomia, Krakowa. Magdalena Wałęga jest uczennicą krośnieńskiej szkoły podstawowej nr 12.

Drugiego dnia zawodów odbył się turniej dla młodszych zawodników: IKIZAMA JUDO CUP. Jego 6 edycja zgromadziła ponad 1000 zawodników w kategorii młodzika (U16), dzieci starszych (U14) i dzieci (U12) z 8 krajów. Zawodniczka krośnieńskich Skorpionów Agnieszka Mercik w kat U14 do 48 kg wywalczyła 3 miejsce. Agnieszka wygrała 3 walki, 1 przegrywając w półfinale. Natomiast w kategorii młodzika (U16) inna zawodniczka Skorpionów: Maja Staszewska zakończyła rywalizację w fazie kwalifikacyjnej tocząc trzy walki (1 wygrana, 2 przegrane walki).

Trenerem zawodniczek jest Paweł Juryś. Wyjazd realizowany przy wsparciu finansowym miasta Krosna.