Krośnieńskie judoczki na zawodach w Brnie
19.09.2022

Bardzo udany występ krośnieńskich judoczek na zawodach w Brnie

W drugi wrześniowy weekend (10-11.09) judoczki krośnieńskiego klubu UKS SKORPION Judo Krosno Oliwia Ziewalicz, Zofia Eibin i Magdalena Wałęga brały udział w zawodach Mizuno Brno Cup Open w czeskim Brnie w ramach otwartego Pucharu Czech młodzików i juniorów młodszych. 31 edycja zawodów zgromadziła 550 zawodników w kategorii kadeta i 500 w kategorii młodzika. Oprócz gospodarzy w turnieju udział wzięły ekipy z Węgier, Austrii, Słowacji, Polski, Ukrainy, Luxemburga, Norwegii, Włoch, Słowenii.

W kategorii juniora młodszego (kadeta) +70 kg, srebro wywalczyła Oliwia Ziewalicz ulegając w finale zawodniczce z Czech, druga zawodniczka tej samej kategorii Zofia Eibin zajęła 5 miejsce ulegając w walce o brąz również zawodniczce gospodarzy. W drugim dniu zawodów w kategorii młodzika rywalizowała Magdalena Wałęga. W tej kategorii wagowej do 57kg walczyło 33 judoczki. Magdalena zdobyła złoto pokonując rywalki z Czech i Węgier (5 walk). Zawodniczki wzięły udział również w dwudniowym campie, który odbył się po zawodach gromadząc większość zawodników uczestniczących w turnieju.

Tydzień wcześniej 3-4 września te same zawodniczki rywalizowały w międzynarodowym turnieju Cracow Judo Open w Krakowie. Turniej zgromadził wiele ekip w ilości 800 zawodników z kraju i z zagranicy: Czech, Węgier, Ukrainy, Słowacji, Niemiec, Słowenii, Anglii, Belgii, Włoch, Austrii, Litwy, Łotwy, Danii, Francji, Szwajcarii. Oliwia Ziewalicz wygrała swoja kategorię, Zosia Eibin poza strefa medalową, Natomiast Magdalena Wałęga wywalczyła 3 miejsce.

Wyjazd na zawody był możliwy przy wsparciu finansowym miasta Krosna.